Retrobo

14. 12. 2010 / Filip Urban / retrobo
Retrobo

Aby se vám ještě lépe vybíral plechový hrdina na vaši poličku, natočil sem s nimi dvanáct demonstračních videí. Každý kousek má myslím dost specifický pohyb založený na náhodných číslech :) Dalo by se říct, že je to taková robotí švihlá chůze. Někteří ujdou i metr, někteří se zastaví po pár centimentrech. Jeden se točí dokolečka, druhej při třetím šlápnutí zavrávorá a spadne na bok, třetí se šíne rychlostí 80mm/h. Jedno ale mají společné - POHYBUJÍ SE!

RETROBOti v téhle Youtube galerce

Jo a pokud se vám plecháči líbí, ale nedisponujete zbytečnými čtyřmi stovkami, mám tu pro vás alespoň wallpaper v chlapském rozlišení :) nebo pozadí na mobil.


Retrobo

05. 12. 2010 / Filip Urban / retrobo

Je na čase obeznámit primitivy s pojmem Retrobo. Při našem pobytu v Číně jsem objevil krámek, kde prodávali krásné plechové robůtky. Na první pohled sem se do nich zamiloval. Jednalo se o kopie originálních plechových hraček z 50tých let, které se vyráběly v Japonsku a exportovaly do USA. Total analog záležitost na klíček. Robůtci dokonale ztělesňují optimistická léta dobývání vesmíru. Jsou naivní, plechoví, nemotorní, ručně montovaní.

Napadlo mě zkusit sehnat jejich současného výrobce a dovést pár kousků do Evropy, pro stejné nadšence jako jsem já. To se povedlo a já vám můžu nyní nabídnout 12 originálních plecháčů. Původně to sice byly hračky, ale nyní se jedná o sběratelské kousky, protože dnešním přísným normám na hračky by prostě neprošly.

Posledních 14 dnů nedělám pomalu nic jiného než si s nima hraju, fotím, natáčím, vymýšlím názvy, loga, příběhy. S tím mi dost pomohl Heb a Jindra Janíček - moc šikovný ilustrátor viz jeho blog.

Roboti jsou různě velcí. Od 9 do 25ti centimetrů. Každý z nich je na klíček a umí minimálně chodit, nebo se o to alespoň pokoušejí. Rozdělili jsme je do dvou soupeřících klanů - Robotroni versus Sonikoni. Záleží jen na vás, která strana je vám sympatičtější a které z nich začnete sbírat :) Jeden solitér na stolku u počítače nevypadá špatně, ale mít všech 6 mástrů v poličce, to už je panečku parádička!

Takže to jen tak pro vysvětlení, cože tu u mě na eshopu dělají tihle roboti. Mějte je rádi, budou tu teď s náma bydlet :)


Aktuálně

25. 11. 2010 / Filip Urban / aktuálně

Já vím, já vím, já vím. Docela to tady šidím s těma updatama. Důvodů je několik. Jednak po třicítce už ten život není tak vzrušujícně zajímavý, druhak mám práce jako na kostele a třeťak sem asi i líný. Ok, když to shrnu poslední dny, tak věci které stojí za zmínku.

Tou je určitě nová deska od Groove Armady - White Light. Tuhle partičku mám rád. Je to taková veselá hopsavá muzika s vokály a nábojem. Sám sem byl zvědavý, kam se s dnešním zvukem posunou a musím říct, že trefili hřebíček na hlavičku. Tedy alespoň pro mě. Zábavná deska, jiná, než sme zvyklí, tendenční, ale chytlavá a žádné velké elektro onanie. Takže u mě palec nahoru a 9 hvězdiček z 10ti!

Z jiného soudku. Pár postřehů z proběhlého Fashion marketu tady v Brně. Ve srovnání se zbrojovkou o 100% lepší. Fajn místo, o 1000% lepší muzika po celý víkend. Oldscholeři mého věku tam pouštěli srdcovky a chill jak se patří. Lidí přišlo taky moc, ba co víc - nakupovali. Prodejci nejrůznější úrovně a kvality. Celkem mě facinuje sebevědomí některých prodávajících prezentovat uplné sračky jako ART :) Ale to si musí každý sáhnout do svědomí a samotnej trh je asi nejlepší sebereflexe...

Zítra naložíme Fokála až po střechu a zamíříme směr Praha na CODEMODE>. Další prodejní víkend (takový je život stánkařů) Vypadá to na monster akci. 120 prodejců. Tahle alternativa začíná být slušnej mainstream hehe. Takže pokud budete v Praze, udělejte si čas a zastavte se. Já jdu vyrábět prodejní sáčky...


Aktuálně

19. 11. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Finišujem s přípravama na dnešní prodejní akci. Celý koncept sem si vymyslel za použití projektoru. Abych si fůrt nepůjčoval od známých, rozhodl sem se tady na ty 3 akce pořídit vlastní (to hodím do nákladů) Volba padla na lowend Benq mp615p. Něco to už usvítí, rozlišení mizerné ale na naše účely dostačující. Klíčové bylo sehnat ho do 2 dnů. To se mi i povedlo. Jenže ouha! Donesu ho domů, zapojím a přes obraz bílé svislé pruhy. Pěkně nasranej vyrážím do brněnského garážového eshopu, kde sem ho pořídil, jen proto, že ho měli psáno skladem. V hlavě už mi probíhaly scénáře nesympatické recepční, která neví o co jde a bude se ohánět lhůtou 30ti dnů. Za 30 dnů už mi bude k ničemu, resp. film doma si na něm pustím ale pro to sem si ho nepořizoval.

Celkem mě odzbrojil pán ze skladu. Patrně majitel celého e-shopu. Sepsal reklamační protokol a z kanclu donesl svůj Benq. "Když ho nutně potřebujete, tady máte můj. Pouštějte si ho jak chcete, kde chcete, nic za to nechcu, až bude ten váš opravený, vrátíte mi ho". Celkem mi spadla brada. Tuhle reakci sem fakt nečekal. V dnešním světě vychcánků, co si otevřou eshop v prázdné garáži a dělají "byzniz", je tohle příjemné pohlazení zákazníka. Měl sem připraven i argument, že pokud mi nevyjdou vstříct, rozmáznu ten jejich eshopu ve všech koutech internetu, ale takhle jen musím říct (a rád tak činím), že elektrosvět.cz je férovej eshop, kde zákazník je na prvním místě a to mě moc potěšilo. Dávám palec nahoru a můžu doporučit!


Akce

15. 11. 2010 / Filip Urban / akce
Akce

Tak to bysme měli. Třetí setkání "mladých" primitivů v Rokytnici máme úspěšně za sebou. Túr moc neproběhlo, stolní hry nějaké jo, ale spotřeba alkoholu enormní a stejně ještě zůstalo :) Nakonec dojeli všichni, kteří se přihlásili plus ještě pár navíc, takže chata praskala ve švech ale postel dostal každý. Krom dalšího psího přírůstku Montyho se objevilo už i první dítě. Teda nebylo to žádné novorozeně ale čtyřletá Ema, která si chatu užila snad víc než my všichni. Takže výzva pro mé kamarády, kteři už do toho praštili. Nebojte se příště přihlásit a dovést i potomka. Funguje to i se psama i s dětma bez větších problémů.

Pokud by se chtěl člověk taky něco dozvědět o druhých, muselo by tohle soustředění být alespoň týdenní Takhle za ty dva večery je to jen tlustá bílá čára, ale prostě ty hory tu kocovinu tak nějak líp vstřebávají. I z hrozící rýmečky jsem se vysekal jaksi podezřele rychle.

No nic. Myslím si že přiložená galerka vydá za víc než tisíc slov :)

YP MEETING ROKYTNICE NAD JIZEROU 2010


Akce

09. 11. 2010 / Filip Urban / akce
Akce

Již tento čtvrtek se opět potká yp komuna. Opět zamíříme do krásné krkonošské roubenky poblíž Rokytnice nad Jizerou. Kapacita je nějakých 20 - 25 míst. Ani vlastně nevím, kolik se nás ve finále zúčastní, nicméně jen psů sem napočítal 6 :)

Freelanceři a studenti jedou už od čtvrtku, pracující dorazí až v pátek. Na programu budou společenské hry prokládané pitím alkoholu a koštování sklizně, případně nějaká přednáška z cest? No nudit se nebudem. Jestli někdo bude umět na kytaru a vezme kytaru, bude i kytara :) Jinak nějaká lehká túra do kopců (DO ani Janka nedojede, takže výšlap bude opravdu decentní) a v neděli pak odjezd domů. Přijeďte vyvenčit sebe i svého miláčka!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské