Aktuálně

07. 11. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Víkend povedený, leč za náma. Prolezl sem pár adresářů z proběhlého léta a podzimu a nahodil do nového černobíleho mišmaše. Tož mrkněte...


Aktuálně

03. 11. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Při pivních debatách s Gydem se snažím argumentovat, proč iphone...Každý můj argument je v zápětí přebitý a když už to vypadá, že bych mohl mít pravdu, nastoupí argument ceny... A teď z jiné stránky. Za těch pár let, co tu yp provozuju, jsem si pořídil několik lomo foťáků. Z každým nafotil několik filmů, koupil si analogovej Canon, dokonce jsem rozchodil starou flexaretu. Sháněl svitky, vyvolával fotky, skenoval je do kompu. Jen proto, abych dosáhl analogové nedokonalosti a autentičnosti. Dnes stačí mít v kapsi iphone a tohle všechno jde stranou. Klíčovou výhodou toho celého je neustálá přítomnost telefonu v kapse, takže o momentky není nouze. A to je třeba jedna z mnoha věcí, proč bych nikdy neměnil za jinej telefon.

Povybíral jsem dalších pár fotek z poslední doby, kde si kompenzuju stresy s vyváženou kompozicí a laděním barevnosti. Všechny fotky vznikly metodou "from hip" a všechny mě baví. Třeba budou bavit i vás. Jedno se jim upřít nedá. Míra analogového feelingu je tu naprosto přirozená a uvěřitelná. Někdo by mohl říct, že stačí koupit aplikaci a cvakat, ale není to tak uplně pravda. O tom ostatně vypovídá řada pokusů lidí na facebooku. Ne každé lomo je dobré lomo :)

GALERIE MOMENTS BY IPHONE #2


Aktuálně

31. 10. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Než to celé vypnu a spadnu do postele, lehce si zaupdatuju. Víkend strávený v Kroměříži a stihnul sem toho celkem dost. V pátek se slušně opít a skončit ehm...na Sladech. V sobotu vstát, naložit dodávku sutin a bordela, zavést na sběrnej dvůr. Vtipné bylo, kolik sem tam potkal známých. V hospodě o ně člověk nezavadí ale v sobotu na sběráku samej kámoš :).

Minulý týden sem se rozhodl posílit skill ve focení a pořídil sem fotostůl, deštníky, blesky, stativy a serepetičky k tomu určené. Jen ten stůl sem stavěl půl dne podle čínského návodu. Světe div se, povedlo se. I fotky sem odladil a zbavil se nechtěných stínů. Už tak naše 1+KK praská ve švech a teď ještě fotoatelier :) Dneska je vůbec všechno tak jednoduché. Myslím třeba to načerpání informací o tom jak fotit, s čím fotit, jak se vyvarovat tomu či onomu. Jen googlíte, čtete a za 3 hodiny je z vás teoretickej profík na focení produktových fotek. Samo realita je jinde i to vybavení je jinde ale fascinuje mě ta možnost být dnes čímkoliv, stačí jen trochu zagooglovat :)

No nic, vypínám mašinu a zapínám hybernaci...


Aktuálně

25. 10. 2010 / Filip Urban / aktuálně

Pindělí...eghr! Víkend sem si protáhl včetně pátku. Vyrazil sem s exspolužačkama do té Žiliny. Téma letošní konference bylo centrum a periferie. Těžko uchopitelné téma pro většinu přednášejících. Navíc čtené filozofické přednášky v kostrbaté angličtině bez jediného slajdu mě moc nebraly. Druhý den už to bylo lepší ale poslední slečna to zabila. Anyway Stanica v Žilině je kouzelné místo, kam se rád vracím. Vizuál i celý koncept letošního semináře mě bavil i žůrku sem si užil, takže palec nahoru.


Za zmínku snad ještě nedělní podvečerní counter-strike. Už potřetí za sebou se nás potkalo celkem dost a začíná to mít úroveň. Admini se rozezpoměli na příkazovou řádku, mě se zlepšila muška a nakupování už netrvá tak tragicky dlouho. Každej máme mic a sluchátka a tak se toho probere dost, včetně lehké strategie pro dané kolo. Co oceňuju především je CS source spustitelný přes steam přimo v MAC OSX takže se vším komfortem daného systému a killovat známé na 27 palcích je prostě zábava. Zvlášť po přichystané skleněnce. Výzva pro kamarády. CS stojí 15E (370Kč), takže kdo má chuť si víkendově zablbnout na dvě hodinky v neděli před spaním - go for it!


Aktuálně

18. 10. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Hezké ráno takhle při pindělí. Víkend máme za sebou. Já celkem zodpovědně zavíkendoval. Hlavně pak v pátek. Vypichnout musím neděli a večerní counterstrike dýchánek. Neskutečných 18 střelců se sešlo. Jen škoda že admin serveru byl v Egyptě a tak se nám tam trošku míchali boti, ale nakonec se i tenhle problém vyřešil. Můžeme tedy říct, že zimní nedělní liga v CS úspěšně začala :)

Ještě malá poznámka k volbám. Ty u nás dopadly jak dopadly. Pořád si říkám že na té regionální úrovni se na to tak nehraje a je důležité se domluvit a řešit fungování obcí. Nejvíc mě tak vytáčí kecy Sobotky o vystaveném vysvědčení dosavadní vlády. Nevermind. I kdyby ODS u nás v městě vyhrála, nepotěšilo by mě to tak jako 100% pokrytí Kroměříže 3G signálem. Takže palec nahoru Vodafone!

Poslední věc, na kterou chci upozornit je Kupé - víkendový seminář o grafickém designu. Každoroční dvoudenní příjemná akce ve Stanici. Člověk si zase trošku rozšíří obzory, potká staré známé a učastní se kvalitní žůrky. V pátek beru káru a patrně pojedu přes Zlín a patrně budu mít nějakýho fleka v autě, takže kdo by se chtěl přidat, let me know!

Dnes odpoledne se zavřeme do ateliéru a máme v plánu nafotit nové yp diziče. V prvním kole pánské kousky, takže jestli řešíte něco nového do šatníku, vydržte do zítřka. Věřím, že si vyberete :)


Aktuálně

13. 10. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Ráno u snídaně jsem sledoval živě díky ČT24 drama Čilských horníků. Jednoho po druhém vyváží vozíkem na povrch. Celý svět tleská, manželky slzí, prezident gratuluje. Je to podle mě zvláštní, že média upřela takovou pozornost na bandičku týpků co měli to štěstí a na rozdíl od řady svých kolegů přežili. Taky mi přijde vtipné, že díky měsíci pod zemí většina z nich už nebude muset do smrti makat. Dostanou zemědělskou půdu a budou si moct vést poklidný život a žít z vydání knihy o tom, jaké to bylo tam pod zemí. Ve stínu toho pak stojí Ukrajinský řidič autobusu, který vjede na koleje přímo pod vlak a zabije u toho sebe a dalších 40 lidí.

Dnes cestou do práce sem se pobavil nad zprávou o vývoji trenažéru pro spermie. Vybuduje se umělá vagína, vpustí se do ní spermie a která nejrychleji dorazí do cíle, tu vezmou a použijí ji k reprodukci. EU do toho nasypala hrozné milióny EU. Tak mě napadá, že by mohlo vzniknout nová sportovní disciplína. Světoví šampióni, kteří by se čas od času vysemenili a celý svět by sledoval dramatické záběry z běhu spermii na dlouhou trať. Online by se to dalo sledovat pomocí mikrokamer. Vítěz by bral hrozné miliony a psalo by se o něm ve všech bulvárních plátcích.

No nic jdu na oběd. Středa - Indi v Tesku už mě čekají!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské