Aktuálně

15. 12. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Dneska tak nějak útržkovitě z věcí, které mě zaujaly. Tak první věc je schválení množství marihuany, které můžete mít u sebe aniž byste porušovali zákon. 15 gramů je slušných. Přemýšlím, jestli sem někdy takový množství měl vůbec u sebe. Dost pochybuju :)

V každém případě tohle vítám, protože je konečně jasně dané, co je pro vlastní spotřebu a co už je bussiness. Druhá příjemná zpráva je, že už vás nikdo nebude popotahovat po policajtech, když si na zahrádce zasadíte pět kytek. Ideální a rozumný množství. V tomhle přístup státu hodnotím kladně. Ne nadarmo se České republice říká malé Holandsko :)

Druhá věc, o které se chci zmínit je fenomén Landa. S tím souvisí dokument, který jsem minulý čtvrtek viděl na ČT2 a který mě celkem přikoval k telce. Mrknout na něj můžete tady (vpravo přehrát tento pořad). O Landovi fakt nevím, co si myslet. Je to rasista s dobře vymyšleným konceptem, jak vybouchat prachy? Nebo je to mesiáš, co se nás všechny snaží spasit? Nebo si jen ufrnknul na tom, že je důležitej a dokáže manipulovat lidovými vrstvami? Když sem viděl, jak zástupce primátora z kapce od saka vytáhne Landův kamínek, blikla mi v hlavě diodka že tady už není něco vpořádku.

To že tu není víc věcí vpořádku, o tom vypovídá vizuálně famózní dokument HOME. Už jsem tu myslím o něm psal. Dnes dal Kepaso do guestbooku tip na jeho online shlednutí v HD kvalitě (HD v uvozovkách) na Youtube. V souvislosti s probíhajícím kongresem v Kodani je to opět celkem aktuální téma.

Tož tak :) Můžeme diskutovat!


Aktuálně

11. 12. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Pátek! Díky bohu! Víkend před náma a já se ptám co večer? A hned si i odpovím. Tady ta banda přestárlých rockerů co si před deseti lety řekla že ten snowboarding je jako fajn a že by nebylo od věci dělat pro nadšence hadry (ano správně NUGGET) slaví dneska 10 let existence.

10 let je dlouhá doba a tak je potřeba to řádně zapít. Kde jinde v Brně, než na Flédě. Pokud ještě nemáte plán na večer, doražte! Za 200 Kč každý návštěvník dostane férové výroční nugget tričko, zahrozí si rukama na hlavní stage na přední české hopery a co já vím co ještě. Prostě party neasi!

Uvidíme se večír!


Soft & hardware

08. 12. 2009 / Filip Urban / soft & hardware

Dlouho sem tu nepsal o problémech s macem. A už je to tady :) Včera si takhle přijdu z práce, otevřu jako každý den notebook a nic. Černá obrazovka a zdarec. Klasický problém u mojí řady notebooku - nvidia čip se odporoučel. Naštěstí sem si před nějakou dobou pořídil službu next bussiness day a tak začal řešit kontakt na někoho, kdo přijede a vymění mi základní desku, abych mohl pracovat dál. Servis, který to řešil doposud, zkrachoval. Byla to menší detektivka, ale povedlo se. Dnes dojel až z PRAHY! servisák, vyměnil základní desku a já funguju dál. S chlapíkem se už známe, protože sem ho hnal do Brna už potřetí.

NBD už se mi tak několikrát vrátil. Smutné je to, že s tuhle službu už pro počítače značky Apple nepořídíte a tak další nákup kompu s nakouslým jablkem bude hop nebo trop. Jelikož je komp můj pracovní nástroj, nemůžu být bez něj ani den, bohužel. Teď koketuju s myšlenkou pořízení iMaca 27 ale to je taky nemalá detektivka. Kompy prostě nejsou a vypisují se na ně pořadníky. Potřebuju pořídit do konce roku a je to problém. Ale co mi zbývá? Koupit si stolní PC? Brrrrrh...to nee :(


Aktuálně

07. 12. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Eeeeghr pindělí...Kdybych měl zrekapitulovat víkend, tak nemocně pracovní. Pořešil sem resty z mailu, cpal do sebe neuvěřitelně hořký kapky, a posmrkal kamion kapesníků. Letošní dárky už řeším 100% z pohodlí své židle. Inet je fakt mocná zbraň, pořád mě to nepřestává udivovat. Kolik já ušetřím času a energie a ve finále i peněz :) Jediné co musím, je dojít do kamenného krámu s číslem objednávky a vyzvednout si balíček. Tak to má byt!

Vzhledem k tomu, že je prosinec a vánoce na nás útočí ze všech rohů, člověk nemá šanci se tomu ubránit. The Wham na nás opět po roce vytáhli osvědčenou pecku. Ne že by to nebyla hezká písnička, se kterou mám už navždy spajté vánoce, ale taky se brzo zají. Proto navrhuju funkové vánoce! no a pokud máte rádi funk, soul a boogie a nemusíte uplně rolničky na pozadí, doporučuju nový set kamaráda Štuky - Mixtape afterhours vol. 2. Příjemně se to poslouchá!

Jinak o ničem zajímavém nevím. Krom toho že mi opět odtáhli auto v Brně a nemůžu nikde sehnat vánoční dárek pro sebe (věřili byste tomu? v dnešní době) No nic. Užívejte předvánoční atmosféry a zero stress!


Aktuálně

01. 12. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Egghr. Teambuilding se vydařil a to natolik, že ležím doma s teploměrem pod pažou a cpu do sebe paraleny. Ten venkovní bazén nebyl dobrej nápad :( Jinými slovy skočila na mě rýmečka a drží se potvora zubynehty. A to mám zítra fungovat ve Zlíně mezi banánama. Tak se zítra přiďte podívat na maroda. Budu tam rozlívat slivovicu, ale pít nebudu. Rýmečka, chápeme?Aby tenhle článek nějak stoupl na hodnotě, rád bych se tu zmínil o skvělém softu, který mi tolik chyběl. Jen škoda, že sem ho nepotkal dřív, když už sem si v těch mp3 udělal otrocky pořádek sám. Znáte to. Od kámoše si nahrajete nějakou desku, hodíte ji do itunes a písničky se vám rozutíkají po celém playlistu. V lepším případě jsou jaksi otagované, ale chybí artwork. Buďto začnete organizovat sami a nebo si na to vezmete pomocníka. A já tu jednoho skvělého mám. TUNE UP prográmek pro itunes je skvělý pomocník jak jednou provždy mít pořádek v muzice. Stačí vzít desku, šupnout ji do tune up, ten si načte začátky písniček, zjistí album, interpreta a kompletně opraví ID3 tagy do reprezentativní podoby a samo doplní obal desky. Co je na tom nejlepší je fakt, že program zná snad uplně všechno a práce s ním je neskutečně jednoduchá. Za cca 550,- Kč máte licenci nadosmrti a můžete si být jistí, že budete mít navždy pořádek ve vaší hudební sbírce.

Pro ty, kterým aspoň trochu záleží na tom co poslouchají je tenhle soft nutnost! Na webu si můžete stahnout free verzi, kde máte k dispozici 100 oprav grátis. Věřím že jakmile vyzkoušíte, nebudete váhat s nákupem. Tenhle počin si zaslouží support!


Aktuálně

26. 11. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Nic. Svlíkám montérky, zametu špony, vypnu mašinu a vyrážím na firemní teambuilding s Nuggetem na Kaprun. Vyvětrat hlavu trochu, otestovat hadry žeano a poveselit se s bandičkou. Snad tam nebudem hoblovat šutráky a pro nejhorší případy beru wii a shown white snowboarding :) Dovi po víkendu!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské