Ze života studenta

04. 06. 2009 / Filip Urban / ze života studenta

Tak už je to rok, co sem se potil až na řiti u státnic a při obhajobě diplomky. No ono zas takové pocení to nebylo :) Zkrátka už rok nejsem student a myslím že sem se s touhle skutečností naučil žít :) Přešel sem na režim od 9 - 5ti. Řeším reálné problémy reálného života a už se spontánně neopíjím třeba v úterý.

No.... to zabředávám. Chci říct, že stejně jako my sme měli vernisáž svých diplomek a bakalářek, tak i letos ve Zlíně vystavují své diplomky a bakalářky čerství absolventi Fakulty multimediálních komunikací. Myslím, že by to mohlo stát za návštěvu, zvláště pak fotku a grafický design si nenechám ujít. Dnes v 19:00 vernisáž (levné víno zdarma) v Budově Celnice (na náměstí vedle pošty - uvnitř je to dost bludiště, ale jsou tam uplně ve vrchním patře velké prostory). Zbytek oborů v budově Svitu č. 12. Jinak výstava bude k vidění do 14.6.09 denně od pondělí do pátku od 14 - 19h.

Krom toho ve Zlíně probíhá Duhová kulička. Mezinárodní soutěž reklamních spotů. Dnes v 19h v Aule U2 slavnostní galavečer!

No děje se toho ve Zlíně hafol.


Tyngltangl BUDE!

04. 06. 2009 / Filip Urban / video

A máme tu první upoutávku na chystaný Tyngltangl v srpnu. Tyngl BUDE!


Gamesky

03. 06. 2009 / Filip Urban / gamesky

Právě probíhá největší světový veletrh s hrami - E3. Každoročně se těším na konference jednotlivých výrobců. Zvlátěpak mě dost zajímá co pro mě připravilo BIG N. Ti šikovní japončíci vždycky dokáží překvapit. Pokud vám doma leží Wii nebo v kapsi máte DSko, určitě se mrkněte na Nintendo konferenci. Pokud jste naopak zastánci Xboxu od Microsoftu nebo Sony PS3, najdete tu i jejich novinářské prezentace.

Za sebe se nejvíc těším na novou vychytávku Wii remote plus a s tím spojené Wii Sports Resort a taky to vypadá na pár hardcore stříleček, které na Wii postrádám.

Ještě tu mám projekt od Microsoftu - projekt Natal. Udajně do jednoho roku na trhu, ale moc tomu nevěřím. Až moc velké sci-fi.


Aktuálně

02. 06. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Tak sem si byl včera zase po letech zademonstrovat. Na Svoboďáku v Brně dojel ČSSD cirkus. Došli jsme s Nitkou těsně před začátkem vystoupení. Nic nenasvědčovalo nějaké akci. Pár důchodců postávalo u kamionu s profi vytisklými cedulkami "Nenecháme se ODStrašit!" V momentě, kdy nastoupili dva spíkři, odevšad se začali shlukovat lidé a vytahovat transparenty proti Paroubkovi.

Od toho momentu se spustil neskutečný rachot hvízdání, řvaní, výkřiků z davu. Byl to takový hukot, že uvaděči na pódiu byly totálně přehlušeni. Profesionálně se snažili říct, co měli a pozvali na pódium 3 papaláše ČSSD. Falbr, Havel a primátor Brna, teď nevím to jméno. Dav šílí. Vedle nás týpci zahajují protestní žravku a cpou se vajíčkama, vzduchem lítají stovky malých barevných letáků. Žádáme si předsedu. Ten se ovšem nedostavuje. Vzduchem vidím letět první vajíčko. Během několika sekund z davu dva tajní, co vypadají jak Ukrajinci s ledvinkama kolem pasu, vytahují mladýho kluka a někam ho vlečou. Pak už se vajíčky jen hrozí.Politici se nám snažili říct, že jim můžeme být vděční za to, že studujeme zdarma, že zdravotnictví bude zase grátis. Dav nesouhlasí a vypískává jednoho politika za druhým. Pro uvolnění atmosféry nabíhá na pódium Pavel Vítek a snaží se vytvořit pohodu. To se mu ale vůbec nedaří. Jako profesionál si falešně odzpívá písničku od Waldemara Matušky. Dav ho opět vypískává a spontánně se všichni otáčí zády k pódiu.

Později se přidává i Kateřina Brožová a v duetu zpívají písničku: S tím bláznem si nic nezačínej...To se dav přidává a zpívá refrén. Skvěle zvolená písnička na demonstraci proti Paroubkovi :) No mělo to atmošku. Kolem většinou mladí lidi. Od studentů po mladé maminky i staré pivní vyřvávače.

Nakonec nás politici vyzvali k tomu, abychom došli k volbám a volili. To bylo tak jediné s čim dav souhlasil a jsem přesvědčen, že většina z protestujích půjde a do urničky hlas vhodí. Ještě víc sem přesvědčenej, že lístek ČSSD to nebude :) Dobré to bylo!

Tady ilustrační video s reakcí vypruzených voličů ČSSD....


Akce

31. 05. 2009 / Filip Urban / akce

Teda...poměrně nabitý víkend sem si dal. Všechno začalo ve čtvrtek cestou do Prahy na koncert mé oblibéne kapely Jazzanova. Tušil sem, že by to mohlo být dobré, ale bylo to VYNIKAJÍCÍ! 8 muzikantů s velkým M na pódiu spolu s charismatickým černochem a Clarou Hill. Zahráli povětšinu nových věcí z poslední desky OF ALL THE THINGS ale vytáhli třeba i takovou pecku jako That night v dokonalé verzi. Střídali žánry a rytmy a hudebně i zvukově to bylo prostě skvělé. Chlapci dávají 9 hvězdiček z 10ti a tenhle koncert řadím do svých top 3! Na téhle fotce jasný důkaz naší přítomnosti na koncertě :) Vedle Peca a Marty. Pokud jste je v Akropoli propásli, nenechte si je ujít na Wilsonicu v Bratislavě. Opět v plné sestavě.fotky od Talla z Radia Wave


V pátek jsme v Praze ještě stihli navštívit Bienále vytvárného umění. Opět v industriální hale na Karlíně. Už sem těch výstav myslím viděl dost na to, abych z tohohle bienále měl divný pocit. Proběhl sem to celkem rychle a nezaujalo mě skoro nic. Pár konceptů hlavně ve fotce bylo fajn ale zbytek byla slabota. No jo. Patrně i na výtvarné umění dopadá krize :)

Po výstavě hurá do žlutýho busu, přesun do Brna, autem do Km, vzít Bruna a hurá za Hebem a Eliškou, kteří se rozhodli pozvat známé a úspěšné přátelé a opíjet se s nima dva dny v jedné zapadlé Beskydské chatě. Když sem v deset večer jezdil po lese v mlze, která by se dala krájet, trošku sem si nadával, k čemu sem se to vyhecoval, ale následné dva dny byly řádnou satisfakcí.

Třicítka lidí ve věku od 25 do 35. Většinou úspěšní nebo dobře nastartování právníci, advokáti, státní úředníci, kreativci i doktoři :) Adekvátně k tomu vyklidněný mejdánek. Dvě kytary, litry slivovice i rumu, společenské hry. To ale neznamená, že byla nuda. Nasmál sem se jak blbec a nafotil desítky fotek povětšinou Pecu, Heba, Patawu, Doa :) Ty lepší jsou na facebooku. V neděli opět za mlhy a intenzivního deště zpět do Km a odpoledne do Brna.

Poprvé jsme vzali na kalbu i Bruna a osvědčil se na jedničku. Cestu autem zvládl skvěle - žádné blitíčko. Na chatě to byl miláček publika a večer poslušně spal v pelíšku a obešlo se to bez čůrání a sraní v interiéru za co mu uděluju bod a potlesk!

No. Jsem s délkou článku na hraně čitelnosti updatu, takže končím. Co nejvíc snesitelné pondělí!


Aktuálně

27. 05. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Zřídkakdy se tu objevují updaty o politice ale nemůžu si pomoct. Vajíčková aféra nabírá na obrátkách a já se jí fakt bavím. Dnes čeká Paroubka perný den. Má vystoupit v Praze. Údajně se tam chystají stovky metačů, co tak sleduju skupinu "vejce pro Paroubka" na facebooku.

Tak si říkám, co se Paroubkovi musí honit hlavou, když takhle dojede domů z meetingu, kde ho několikrát přeruší hozené vajíčko. To už přece i sebevětšímu zabedněncovi musí dojít, že je něco v nepořádku a že asi něco neudělal nejlíp a že bude patrně trnem v oku hromadě lidí? Vím že politici mají hroší kůži a populace stárne, takže preference jsou zajištěné ale dávám velký respekt za lidi, co dojdou s platem od vajíček a demonstrují minimálně tím že pískají a zvedají transparenty s vajíčkama.Další věc, která mě šokuje, jsou Paroubkovi reakce a reakce jeho fanoušků. Z velké části prošedivělých brýlatých důchodců, kteří agresivně strhávají nesouhlasné transparenty a šťouchají do mladých holek na náměstí.

V Brně bude Paroubek v pondělí. Už teď se na něj chystají desítky lidí a já se určitě přidám. Řeším, jakou formou demonstrovat (kromě toho, že půjdu volit a rozhodně nedám hlas ČSSD). Házet vajíčko asi nebudu, ale transparent si patrně vyrobím. Zdroj v pdf tady!.

Chci projevit svůj nesouhlas s politikou ČSSD, s jejich do nebe volajícím populismem a chováním lidí, kteří tuhle stranu vedou. Potkáme se v pondělí na Svoboďáku?


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské