Aktuálně

05. 02. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Týden se přehoupnul do té sympatičtější poloviny a já mám plán na víkend jasný. V pátek odpoledne vyrazíme s DOem a Martym směr Insbruk. YP základnu tam před nedávnem zbudoval Bert a tak sme si řekli že co může být lepšího než si vzít fošny a zajet na návštěvu. Bert souhlasil a tak si uděláme takový prodloužený víkend na horách. Beru foťák, takže pak z tohohl zájezdu hodím fotoreport a už teď se těším jak malej. Jo a jedem bez bab, takže jedny trencle, prdění a brkání included! Johoho!


Aktuálně

03. 02. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Jako každý rok i letos sem vyrazil do Mnichova na ISPO. Největší veletrh sportovního zboží v Evropě, pro ty co ještě neví :) Jednak tam NUGGET už potřetí vystavuje, druhak je potřeba omrknout, kam celej tenhle snowskate business směřuje, jaký jsou trendy a konfrontace s konkurencí je vždycky hnací motor.

Vyrazili sme v pondělí brzo ráno z Brna. Kolem deváté už parkujeme v obrovských garážích u výstaviště a vcházíme na veletrh. Už ve vstupní hale si říkám, že tady něco není vpořádku. Kde jsou všichni ti free cool a happy lidičky? Fronty na lístky se nekonají, procházíme bez čekání turnikety a začínají na nás útočit jednotlivé stánky.Beru foťák a vyrážím stánek od stánku. Haly, které loni tepaly životem, odevšat se ozývala muzika a všichni byli patřičně happy, letos působí dost poklidným duchem. Nikde nikdo moc neexhibuje, nikdo nic nerozdává, nepředvádí, dokonce některé stánky jsou prázdné a zavřené. Letošní ISPO mi přišlo jakési bez atmosféry.

Ano. Slovo krize je to správné, co každého napadlo. A je to tak. Snow-skate průmysl posledních 10 let strmě stoupal, aby letos mohl ze slušné výšky spadnout na hubu. Schválně kolik je ve vašem městě skateshopů? V Kroměříži jsou 3 celkem velké krámy. Prodává se tam cool oblečené za cool ceny jenže se současnou krizí, kdy ani posledních par zim se nepovedlo, jsou prodejci na dně. Neplatí, nedostanou nové zboží, staré hadry nikdo nechce a slevy nejsou žádná výhra. Prostě se trh začíná řádně čistit a přežijí jen ti nejsilnější a ti ekonomicky nejschopnější. I pár českých výrobců to má spočítáno.

Současná krize má jakousi čistící funkci. Odpadnou lidi, co na snowskate kultuře chtěli zbohatnout. Nemaj k ní žádný vztah a vrhli se dotoho jen s vidinou jakéhosi rychlého zisku. Ti všichni teď skončí a trh se vyčistí. Podle mě je to dobře. Jen tenhle rok bude asi krušnější, než se počítalo.

Jinak co se týče vizuálního vývoje, zdálo se mi, že většina firem přešlapuje na místě. I z hlavních diktátorů stylu sem měl pocit, že moc neví kam dál. Ono když si ty stánky projdete, je to vše na jedno brdo. Buď si zaplatíte dobré ilustrátora, který vašim věcem vnukne jakousi osobitost, nebo recyklujete dokola věci už několikrát použité. Holou bundu bez potisku už si dnes nikdo moc nelajzne, protože nezaujme a spektrum textur mi přijde tématicky už dost vyčerpané.

Do pavilonů s lyžařskýma značkama sem vešel jen na chvilku a musel sem pryč. Tam je to opravdu inspirativní bída a výrobci lyží už ani nepřešlapují. Ti vystávají důlek. Doufám, že podobná věc se ve snowskate průmyslu nestane a že si i nadále udrží pozici lídra a jakéhosi svěžího vánku. Letos na ISPU byla cítit zatuchlina, tak snad příští rok firmy vyvětrají své šatníky.

Nic sem prakticky nenafotil, krom Nugget stánku, takže jestli se chcete podívat, mrkněte do sekce galerie - fotogalerie - ostatni :)


Akce

30. 01. 2009 / Filip Urban / akce

Pátek. Všichni pomalu finišujem a otázka zní co večer? Já tentokráte zůstávám v Brněnským štrýtu a mířím do Perpeta na Wegett club night. Bude dobrá muzika, máslení ve vychytaných sedačkách a nějaké to brčko padne. Prostě THX GOD ITS FRIDAY!

Ještě mě psal Rik Killer z Olomouckého klubu Metro, že se můžete zůčastnit hlasování o nejlepší klub ČR na O2 DMA 2008. Víte asi, koho by rád viděl mezi vítězi :P

Tak to je z tanečního okénka vše :) Zrelaxujte a v pondělí znovu hurá do boje!


Aktuálně

29. 01. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Digitálem už cvakám nějaký ten rok. Za tu dobu se mi na disku nahromadilo slušné kvantum fotek. Aby se z toho člověk nezbláznil, chtělo to zavést systém. Ten si už pár let buduju. Jednoduše název adresáře podle roku, měsíce a dne a popis galerky. Pro jakousi orientaci dostačující ale ne uplně dokonalé. Proto sem se rozhlížel po nějakém slušném programu pro přehled a archivaci fotek. A inženýři z Apple mě potěšili. Aktualizovali íphoto09 v balíku ilife 09. Konečně je ten soft použitelnej. Co mě ale baví nejvíc jsou jeho nové funkce. A to Places a Faces :) Naimportované galerce přes google maps zadáte lokaci, kde byly fotky focené. Pokud váš foťák umí ukládat gps informaci o pořízení fotky vzniká vám krásně vizualizovaná vaše cesta z dovolené například. Pak si můžete fotky prohlížet třeba podle toho, kde byly vyfocené, což je příjemná featurka :)

Co mě ale oslovilo nejvíc, a včera sem se taky u toho dost zasekal, je funkce Faces. Program pozná na fotce obličeje a vy mu zadáte, kdo na nich je. On pak projede archív a nabídne vám lidi, o kterých si myslí, že jsou ti, které jste zadali na první fotce. Takže třeba označím ema na kalbě a on projede všechny další galerky za posledních 6 let a nabídne mi k potvrzení xchyty Ema a já jen potvrdím jestli to je on nebo ne. Co je výborné, že si pak můžete pustit v neskutečných slideshow třeba jenom právě Ema :) Když pak vidíte kalbu od kalby vizuální vývoj toho člověka, má to něco do sebe. Výborně to funguje u malých dětí. Mám své neteře focené od narození po současnost a když si puste jejich složku, vidíte fotku od fotky ten progress. Celkem mocné.

Další šikovnou vychytávkou pro blbé amíky je upload fotek přímo na facebook s tím že když někdo na facebooku označí někoho na vaší fotce, zpětně se vám zesynchronizují fotky u vás v počítači.

Takže za ilife 09 chlapcům do Apple palec nahoru.

Prezentačí video pro představu najdete tady


Palec dolu jde ovšem záhy, protože už mám v kompu třetí cdromku. Ta předchozí vydržela asi 2 měsíce a to sem na ni nevypálil ani cdčko :) Jak je to nesmyslné že zvednu sluchátko, týpek nasedne v Praze do auta, vymění cdromku s tím že ať nepočítám že bude dlouho fungovat, bo je to opravený kousek a tak pořád dokola než mi vyprší next business day...svět je bláznivej :(


Akce

29. 01. 2009 / Filip Urban / akce

Hejhola. Chtělo by to nějakej zimní yp meeting nemyslíte? Nemyslíte. Myslím za vás :) Hele takže se Sus sme vymysleli termín i místo a to opět chatička v Krkonoších (viz podzimní yp sraz) Tentokráte ale vzít ssebou fošny, lyže, běžky - každý podle chuti. Termín je od 16 -22.března. Od pondělí do neděle je chata k dispozici. Ideal by bylo dojet třeba ve čtvrtek a zůstat do neděle nebo dojet už ve středu? Jak kdo zkrátka bude moct.

Minimálně by nás mělo být 15. Maximum je kolem 30ti. Cena za noc na jednoho je 150,- kč. Problém bude trošku s dopravou, protože k chatě nevyjedete, pokud nemáte 4x4 Landrover s řetězy, takže auta se nechávaj dole a nahoru k chatě se jede vlekem. Opět pivo a limo bude zajištěno, takže na nás je jen jídlo, tvrdý alkohol a drogy :) Berte tolik, kolik uvezete na zádech a vleku. Chce to synchronizaci v autech, počtu lidí a termínu příjezdu.Je to březen, takže otázka je, jestli ještě bude sníh, ale mohl by být. Když ne lyžování, tak procházky po okolí (grrrrrh) zevling na chatě, společenské hry....wii? ehm :)

Dejte vědět co si o tom myslíte a závazné přihlášky příjmám na svém emailu efa (zavináč) youngprimitive.cz. Děkuji za pozornost

Jakékoliv dotazy, návrhy, nápady, rady, tipy a triky na yp foru v auditku YP SRAZ


Aktuálně

28. 01. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Středa! Půlka týdne za náma. Hurá do té druhé. Já dnešní středu strávil na úřadě. Přihlašování auta je teda věc. Jako člověk to nedělá každý den že a než se prokouše systémem, chvilku je to boj. Ale povedlo se a mám nové SPZ ve tvaru EFAJEBUH007 :) Nicméně na dopravním inspektoriátu sem byl za osla :) Přijít se všema potřebnýma papírama bez vyplněné žádosti byla troufalost a pán za pultíkem mi to taky dal pěkně vyžrat. Já to chápu. Řešit pořád to samé s podobnýma exotama musí být na bednu.

Nic zásadního, co by stálo za pár řádků v updatu, se mi nestalo. Jen takový dotaz na ty z vás, kteří žijete se svým přítelem - přítelkyni v jedné domácnosti. Když se pánové vyčůráte (se zvedlým prkýnkem samo) vracíte ho zpět dolů, abyste ulehčili přítelkyni práci a nebo ho necháváte nahoře s tím, že když ona půjde čůrat, dá si ho dolů a logicky ho po vyčůrání už nezvedne? Včera sem na návštěvě u Zooma a Elišky prkýnko nezvedl a byl sem za sobce a tak si lámu hlavu nad tím, jak je to jako správně? Máte nějaké řešení?


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské