PDF - Disco roots

26. 11. 2013 / Filip Urban / muzika
PDF - Disco roots

Po delší době jsem zase nahrál nový set na mixcloud.com. Tentokráte jsou to disko fláky z let sedmdesátých, osmdesátých. Moře z nich budete znát v nějakýho současných houseový remixech, ale tohle jsou kořeny. Tohle je disko, které nám toho tolik dalo a tolik lidí insiprovalo. Dejte mu šanci!

PDF - Disco roots


Je to přesně rok...

22. 11. 2013 / Filip Urban / aktuálně
Je to přesně rok...

Čas letí. Okřídlená hláška, která platí. Přesně před rokem mi umřel táta. Předcházelo tomu půl roku plného nadějí a zklamání a trápení. Zákeřná nemoc nám ho vzala moc brzo a celá rodina se s tím pořád tak nějak těžce srovnává. Hlavně máma, která zůstala sama a nedaří se jí najít další smysl žití. Ale tak to prostě je. Žijeme si ty svoje každodenní dny a najednou příjde něco, na co nikdo nebyl připravený a s každým to zamáve. Člověk dospěje tak nějak rychleji. Svět se vám zdá hrozně nespravedlivý a zlý. Jenže ono to tak prostě je a my jsme malí páni na to, to změnit.

Chvilku jsem se odhodlával a řešil v sobě, jestli to není moc intimní, abych to vůbec zveřejňoval, ale pak jsem si řekl, že tohle potká každou druhou rodinu a každý se s tím musí nějak vyrovnat. Mě se to snad povedlo (byť některé sny jsou stále moc živé). Od té chvíle, kdy jsme se od doktorů dozvěděli tu strašnou diagnózu, jsem se tátu snažil fotit ať už foťákem nebo mobilem. Asi v nějaké snaze ho mít alespoň vyfoceného, protože víc sem nedokázal udělat. Možná to je celé mimo, ale mě fakt nenapadlo nic lepšího.

Tahle galerka mi bude sloužit jako vzpomínka na něj a na ten poslední smutný rok. Posílám tam na horu velkou pusu a děkuju

Táta


Ipad Air - Dosud nejlepší evoluce

07. 11. 2013 / Filip Urban / soft & hardware

Včera mi před barákem zabrzdila taková ta hranatá krabice UPS. Řidič prošel z předního sedadla rovnou do nákladového prostoru, odšouply se dveře a v ruce mi přistála krabička od Applu. Ano. Prvního listopadu se začaly prodávat ipady páté generace pod označením Ipad AIR.

Když se objevil fenomén "tablet" moc šancí sem mu nedával. Nějak sem nevěděl na co by mi to mohlo být. Nakonec si pořídil Ipad 3 generace a když sem ho před 3 týdny prodal, zjistil sem , jak moc mi ta hračka chybí a čekání na novej byla tortura. Ano. Možná jsem postižený, přiznávám, ale ipad je prostě skvělá věc. Šudlám jenom na něm. Iphone používám jen když není v okolí ipad fakt nouzově, protože jak jednou přivyknete tomu velkému displayi, nechcete jinak.

S novou hračkou jsem si hrál včera skoro celý den a mám tu první dojmy. Tak předně je to krásnej kus hardwaru. O tom žádná. Je tenčí, podstatně lehčí a na šířku užší. Další postřeh - podstatně méně se zahřívá než 3 generace a byť display má stejné parametry, obraz mi přijde ještě o třídu lepší. Koukat na to je prostě nádhera. Prohlížet fotky, číst si, čučet na video je požitek.Výkon je neskutečný. iOS 7 je svižný a odezva skvělá. Všiml sem si toho třeba při psaní textu, kdy dotyk prstu prakticky nemá spoždění. Hry, které už se mi na trojce trošku zadýchavaly tady sviští bez škobrtnutí a tablet reaguje prostě dobře, tak jak si to představuju. Osobně jsem volil 64gb verzi, protože ty hry zrabírají dost, nehledě na kvanta muziky a fotek co tam mám. Do toho nějaká ta navigace, časopisy, knížky a půlka místa je fuč.

Výdrž baterie je úctihodná. Včera sem ho trápil fakt mega a na 1% sem se dostal až někdy kolem jedenácté večer. To si ale ipad neodpočinul a přetahoval sem celou zálohu, ladil, testoval, zkoušel. Takže při běžném používání jsou 3 dny bez dobíječky reálné. Další skvělá featura, kterou jsem ocenil je icloud záloha. Prodal jsem svůj starý ipad, rozbalil nový, příhlasil se pod svým apple id a do 5 minut jsem pokračoval tam, kde jsem před 14ti dny skončil. Za tohle prostě bod a potlesk do Applu.

Pokud přemýšlíte, že byste šli taky do nějakého tabletu, odemě jiný tip než ipad prostě neuslyšíte. Je to zařízení daleko před svou konkurencí ve všech ohledech. Dokonalý poměr stran, neskutečný výkon, obrovská podpora aplikací a nabídky her. Ipad není potřeba nijak propojovat s počítačem, je to nezávislé zařízení, které potřebuje jen wifi. Pokud si teď říkáte, že tu věc rozhodně nepotřebujete, je to pro to, že jste ho neměli týden v ruce, nebo jste divní nebo málo geekovští :) Za sebe palec nahoru a k tomu bod a potlesk. Tahle placka se povedla!


České politické peklíčko

30. 10. 2013 / Filip Urban / aktuálně
České politické peklíčko

Jako čím sem starší, tím tomu věnuju větší pozornost a tím mě to asi víc i sere :) Ano. Poďme se bavit o politice a aktuálním dění u nás. Tak nějak mi není jedno, co se tu děje, dotýká se mě to a dost často mě to i uráží a rozčiluje, tak s tím poďme ven.

Proběhly volby. K těm sem se tu nijak nevyjadřoval. Svého favorita (mezi jednookými král) TOP09 jsem hodil do urny a jal se sledovat sobotní vyhlašování vítězů. Podle očekávání bývalá vláda dostala přes prsty a není se čemu divit. Šetření bolí, pozitivní kroky nedokázali vysvětlit a ty průsery co vyplavaly napovrch (možná právě kvůli tomu, že to konečně šlo) tu vládu uplně pohřbily.

Volby nevyhrála ČSSD, ale nové strany, které celou svou kampaň postavili na nasranosti lidí a řečech o tom, že až tam budou oni, všechno změní. Jednoduchý a evidentně i funkční model na voliče. Když sem viděl rozhovor s Babišem, který vůbec nepochopil, že vyhrál a že by teda měl začít realizovat své sliby, bylo mi ouzko.

Do toho teď propukla krásná kauza v ČSSD, která jasně ukazuje, že to je strana plná kariérních zmetků a bezpohlavních a bezpáteřních hajzlíků, co si bodají kudly do zad. Tihle chtěli prosadit fungující stát.... Já jen doufám, že to jejich voliči sledují a že tam probíhá nějaká katarze, protože to jinak není možné.

Zase to celé nahrává jen těm hospodským kverulantům a teorii, že je uplně jedno, koho zvolíte, nic neovlivníte. Těžko se po tomhle všem, co se děje, argumentuje, ale pořád věřím, že demokracie je jedinný funkční model, který je nějakým způsobem "spravedlivý". Otázka je, co je spravedlivé. Ale to je zase na jinou debatu.

Neštěstí naší politiky a politiky obecně, je fakt, že do ní vstupují zakomplexovaní neúspěšní jedinci, kteří svou houževnatostí a tahem na branku dokážu postupovat nahoru, vypracují si slovník a vystupování na jakési úrovni a dokáží bez skrupulí lhát svým voličům, médiím a časo i sami sobě. To se pak těžko takhle republika někam posunuje. Je to smutné a děsivé zároveň.

Z toho celého mi vyplývá jedna věc a to dělat si své, na nikoho a na nic nespoléhat a snažit se žít v tom co aktuálně je. Moc za sebe nevidím východisko, ani řešení...


Lorde - inteligentní popina

16. 10. 2013 / Filip Urban / muzika

Ještě o jedné věci bych tu rád napsal, než na to zase zapomenu. V současné pop muzice se už moc neorientuju a vpodstatě mi to vše přijde takové přiteplené a nepřirozené a hážu to za záda. Co mě ale upřímně oslovilo a asi i trošku zasáhlo je mladinká slečna z Nového Zélandu. Říká si Lorde a já posledních 14 dnů hltám její dva singly. Hlavně videoklip Royals mě po dlouhé době donutil fascinovaně hledět na youtube. Ta skladba na mě působí až magicky. Je pomalá, klidná s pravidelným beatem. V kombinaci s jejím hláskem a tím minimalistickým klipem je to audiovizuální zážitek. A asi nejsem sám jak se tak dívám. Aktuálních 36 miliónu shlédnutí, tím se může pochlubit málokterý interpret.

Příznám se, že sem to nevydržel a stáhl si celou desku, která ještě nevyšla. Akutálně poslouchám a musím říct že baví. Taková druhá Adele imho. Uvidíme, jak se tahle hvězdička uchytí. Btw. už se to hraje i na českých regionálních rádiích?


Gravity

16. 10. 2013 / Filip Urban / film
Gravity

Je toho plnej facebook. Gravity na mě zaútočilo z pochvalných statusů mých kamarádů. Vůbec sem nevěděl o co jde a tak sme se s manželkou vydali do kina. A rovnoou na 3D ať to má koule! Nitka trošku bojovala s kategorii sci-fi, ale myslím, že Gravity je přesně ta "sci-fi" pro vaši přitelkyni :) Nehledě na to, že se 90% filmu koukáte na Sandru Bullock.

K ději asi nemá cenu moc mluvit. Název gravity mluví za vše. Vpodstatě jde o to, dostat se z té šlamastiky zpět na zem rovnýma nohama. Je to dost komplikovaný úkol, plný nečekaných trablů a jejich řešení. Víc neprozradím. Gravity je jedním z těch filmů, které vás chytnou a nepustí a vás na konci překvapí titulky a vy byste chtěli víc.

Samozřejmě je tu i tábor odpůrců, kteří přesně ví, jak to ve vesmíru funguje a upřímně scénka s hasičákem mě rozesmála na celé kino. Ale to není důležité. Je to famózní vizuální zážitek. Možná bych to atmosférou přirovnal ke staršímu filmu se Sandrou Bullock - Speed. Ten mě přikoval do sedačky podobně.

Takže já se bavil a užil si ten blokbástr od začátku do konce. A to 3D tomu taky dost přidalo. Pokud si chcete udělat hezký večer, zajděte na to do kina. Stojí to za to!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské