Akce

07. 05. 2012 / Filip Urban / akce
Akce

Páteční yp meeting proběhl. Co k němu říct :) Měli sme na pátek celou Flédu k dispozici. Mohli sme si udělat příjemný mejdan. Vidět se zase po nějaké době s lidma, které rád vidím. Těch nakonec dorazila opravdu hrstka. A když říkám hrstka, myslím tím opravdu hrstka. No co naplat. Je to reálný obrázek, jak se ta naše rozjuchaná generace rozpadá do mladých rodinek s jinýma prioritama, než kde se v pátek přiopít. Zase na druhou stranu, měl sem za to, že 2x do roka si udělat čas a vyvinout lehkou aktivitu by neměl být takový problém, ale asi je. Nijak se tu nad tím nepohoršuju. Tak to prostě je a asi to tak má i být.

O to víc si cením těch, kteří dorazili a podpořili. Myslím, že sme si to celkem užili i v omezené sestavě. Hudba byla výborná (leč značně ztlumená kvůli aktuálním problémům Flédy) Rum tekl proudem a brka šly z ruky do ruky. Rád sem vás děcka viděl! Patrně to bylo poslední mecheche tohoto typu. Teď už nám zbývá jen to lajkování fotek žrádla a potomků na fejsbůčku :)

Skromná fotogalerka zde!


Akce

26. 04. 2012 / Filip Urban / akce
Akce

Tak už se nám to blíží! Příští pátek tj. 4. 5. 2012 bych vás všechny rád pozval na primitivní mejdánek do brněnského klubu Fléda. Snad nám ho do té doby nezavřou :( Anyway. Jako každoročně proběhne jarní yp meeting pro všechny old i young primitivy. K tanci a poslechu zahrají osvědčení harcovníci a to konkrétně Pauser - olomoucká graffiti legenda spolu se Skotským rodákem, djem a selektrorem Nicem Robertsonem vydávající pod hlavičkou OOOH.cz Můžeme se těšit na soul, rap, funk, groove a disco. K nim do trojce patří i Gasta, jehož breakbeatově funkový set najdete také na webu Oooh.cz. Poslední jméno večírku je stoupající hvězda Wiit z brněnského Redrumu, který zlomí mejdan do lámavých beatů.

Já se postarám o působivou projekci a Fléda o dobrý zvuk na hlavním sále. Vás to bude stát možná ranní bolehlav a 60 korun českých na support djů a techniky. Celý večer by se měl nést v atmosféře funku, soulu a diska let sedmdesátých a proto sme si říkali, že by bylo fajn dojít na mejdan s pořádnýma mikrofonama. Investujte sto korun do pořádné afro paruky ať tam máme veselo!

Na všechny se budu těšit. Uděláme si to hezké ni?


Literatura

26. 04. 2012 / Filip Urban / literatura
Literatura

Pro všechny majitele ipadů mám skvělou zprávu. Podařilo se mi publikovat v ibooks mou první (a asi i poslední) knihu a to Kalníček. Přemýšlel sem už dlouho, že bych ho vydal normálně v tištěné podobě v nějakém samizdatu a nabídnul vám ho. Pak ale přišel Apple s možností publikování vlastních knih a to formou jednoduchou a zábavnou a to pomocí aplikace ibooks author ve které si uděláte svou vlastní knihu a můžete ji publikovat zdarma, či za peníze přímo na apple store.

Byla to celkem náročná práce, projít všechny ty hlášky jednu po druhé a z odstupem času a za střízliva vyselektovat ty, které pobaví i nezasvěceného čtenáře. Pro lepší přehlednost jsem je ještě rozdělil do několika kategorií - Výkřiky do tmy, Rozhovory, Svatá pravda, Lehké drogy & alkohol, Hudba, film a hry, Láska, sex a vztahy, Sport a jiná pohybová aktivita a Terminus technikus :)

Knižka ke stažení z itunes TADY!

Máte tedy k dispozici první vydání Kalníčku. Věřím, že vám zpříjemní chvíle, kdy budete muset někde na někoho čekat, nebo před spaním si dáte jednu stránečku pro zlepšení nálady nebo se po brčku s kamarádem zaseknete na našich hláškách.

Taky chci poděkovat všem mým kamarádům a známým, jejichž hlášky jsou v knížce zaznamenané. Bez vás bych to nikdy nedal dokupy :) Díky!


Aktuálně

09. 04. 2012 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Ufff. Náročný víkend musím říct. Strávil sem ho na nejjižnější Moravě v obci Hlohovec ve sklípku našich známých. V neděli ve vesnici probíhal košt mistních vín. Od šampiónů, až po podprůměrné vzorky. Koštu sem se účastnil patrně poprvé v životě a musím říct, že to bylo hodně náročné.

Ale užili sme si to od začátku do konce. Nebýt toho nedělního bolehlavu ze sobotního koštování ve sklípku, bylo by to ještě lepší :) No foťák sem si nezapoměl vzít, takže sem dokumentoval tuhle akcičku.

viz Fotogalerie Košt Hlohovec 2012

Pro zůčastněné snad hezká připomínka, pro nezasvěcené možná důvod k prozkoumání nových zážitků. A musím říct, že jich bylo dost! Vínu a prosluněné Moravě třikrát zdar!


Ipad je tu!

26. 03. 2012 / Filip Urban / soft & hardware

Od pátku se naše rodinka jablečných produktů rozšířila o nový ipad. První generace mě moc nenadchla. U druhé sem už trošku pošilhával, ale nijak to nehrotil. Třetí generace ipadu už mě ale neminula. V pátek sem si šel pěkně stoupnout jako správná apple ovce do fronty na čerstvě dovežené kousky. Celou tu taškařici sem poctivě zdokumentoval na facebooku, takže asi víte.

No měl sem na to víkend, abych se s tou chytrou krabičkou blíže seznámil. Zkusím své první dojmy z používání. Možná by se to dalo shrnout do jedné věty: Ipad mě baví. Není to ani telefon, ani notebook. Je to prostě zařízení někde mezi. Pro seriozní práci to není, ale jako nástroj na konzumaci obsahu (v tom nejlepším slova smyslu) je to fantastická pomůcka.

Spoustu aplikací, které sem si stáhl na ipad, sem předtím používal na iphonu, ale v momentě, kdy to rozjedete na těch 10ti palcích, je to zas uplně jinde. Když ještě vezmeme v úvahu, že ipad má skoro stejné rozlišení jako můj stolní 27 palců velký imac, pak si asi dokážete představit, jak na tom vypadá obsah a fotky. Prostě úžasné.

Asi se mnozí ptáte, na co se to dá využít? Podle mě je to taková rodinná krabička, která může ležet někde v bytě a uplatnění si najde. Já například začal sedávat v naší sedačce a čtu si. A co? No tak existují desítky tisíc aplikací. Za sebe asi musím nejvíce vypíchnout Flipboard.

Vpodstatě RSS čtečka, kde si popřidáváte své oblíbené servery, propojíte s twitterem, facebookem, instagramem a Flipboard vám naservíruje denní dávku informací přesně toho obsahu, který hledáte. Žádné balasty kolem. Jasné, poutavé, důležité články proložené fotkama vašich známých, zajímavých odkazů z twitteru. To vše v ucelené a krásné aplikaci, ve které si listujete jako v čerstvých novinách. Za tenhle produkt rozhodně palec nahoru! K tomu například ivysílání nebo ČT24, Word, Excel, předplatné časopisů, knížky, itunes, pošta, kalendář, dropbox, úpravy fotek iphoto, tunein radio, správa účtů mbank no a v neposlední řadě skvělé hry, pro tablet jak dělané. Možnost přehrávání filmů z lokální sítě, youtube, vimeo, prostě konzumujete obsah kdekoliv, jakýkoliv a ve formě více než příjemné.

Baterka těch 10 hodin provozu vydrží. Docela dost dlouho se přístroj nabíjí. S přehříváním sem žádný problém neměl a to sem ho testoval řádně. Ipad v kombinaci s icloudem je prostě paráda. Zadáte login, heslo a během minuty máte v přístroji vše, na co ste zvyklí. Kontakty, kalendář, veškerou muziku, fotky, bookmarky. No zkrátka ta věc funguje jak má. Jednoduše, intuitivně a bez jakýchkoliv lagů, tuhnutí. Jsem z toho nadšený tak uvidíme za půl roku používání.

Pokud o novém ipadu uvažujete, můžu vřele doporučit. Pokud vám to příjde jako dost peněz, klidně se poohlédněte po dvojce. Ta funguje stále bez problémů a díky nižšímu rozlišení je ten výkon prakticky stejný. Jo a pokud už máte děti alespoň ve věku 4 let, budou vás zase o něco víc milovat :)


Film

13. 03. 2012 / Filip Urban / film

Po nějaké době přidám své soukromé filmové okénko. Třeba vás hecnu nebo odradím.Začnu čerstvým zážitkem a to dalším filmem Bodhana Slámy - Čtyři slunce. Já ty jeho filmy mám rád. Divoké včely sem teda moc nepobral ale takové Štěstí nebo Venkovský učitel jsou skvělé bijáky. Proto sem od Čtyř sluncí čekal hodně. Hned musím říct, že zbytečně. Jeho filmy poznáte bezpečně. Chudý kraj, nešťastní lidé chycení svým osudem sudem daným. Z bláta do louže, stejní herci, stejné prostředí, stejná beznaděj. Čtyři slunce jsou takové plytké. Film mě nachával emočně vklidu a ten konec? WTF? Shodli sme se na jednom. Pan režisér kouří moc trávy a chlapci dávají 6 maximálně 7 hvězdiček z 10tiDalší snímek je na Oskary nominovaná Železná lady aka Margaret Tacherová. Její životní osud zahraný excelentní Meryl Streepovou. Ta si svého oskara jistě zasloužila, nicméně i tady musím říct, že to byla celkem nuda. Navíc, pokud vám jméno téhle političky nic neříká, ani se neobtěžujte na ten film jít, popř. si ho pustit. Já na to dokoukal z nějaké slušnosti a respektu k té dámě, ale ty její halucinace s manželem mě rozčilovaly a bylo to takové neslané nemastné. A přitom ve svém politickém životě řešila tolik zajímavých věcí. Promarněný potenciál imho. Chlapci dávají 6 hvězdiček z 10ti.Film, který jistě stojí za zmínku je hezká pohádka od Martina Scorseseho - Hugo a jeho velký objev. Po dlouhé době film, který je excelentní ve 3D formátu. Vizuální orgie a zážitek je to úchvatný a člověk se trochu dovzdělá. Hezky naservírovaná historie počátku kinematografie. Z kina budete odcházet s blaženým úsměvem a ani nebudete vědět proč. Hvězdička navrch za Sašu Barona Kohena v roli hlídače nádraží. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti.A pokračujem v jízdě. Dalším příjemným snímkem je Ćernobilý svět v originále The Help. Film z období začleňování černochů do bílé americké společnosti. Příběh o černých ženách, sloužících bílým pánům na jejich sídlech. Dnešní optikou na věc je až neskutečné, jak se k nim společnost chovala, jak to celé fungovalo, resp. nefungovalo. Scéna s hovnem zaslouží bod a potlesk. Možná to bude pro někoho vyprávění až příliš černobílé a asi nebyli jen špatní běloši a trápení černoši, nicméně jakousi výpovědní hodnotu to má a je určitě dobře, že se v tomhle západní společnost posunula dál. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti. Skvělý výkon ve vedlejší roli pro Octavii Spancer oceněný oskarem!Jedno severské drama navrch :) Headhunters - Lovci hlav je výborný Dánský snímek o úspěšném vyhledávači talentů, který se ve volném čase baví krádežemi uměleckých děl. Žije v přepychu s krásnou manželkou a jednoho dne se to celé jaksi pokazí a celé to graduje do neskutečných situací, kdy fakt prskáte smíchy před televizí. Mám pro ty seveřany asi slabost a tak chlapci dávají 9 hvězdiček z 10ti!Na závěr jeden dokument, který stojí za vaši pozornost. Myslím, že si odnesl i českého lva. Dva elektrikáři z Čr jedou do Afriky pomoci elektrifikovat jednu zapadlou vesničku. Po letech se vrací zkontrolovat své dílo a zjišťují, že od jejich odjezdu nic nefunguje, ostatně jako nic v Africe. Moc hezký pohled na celou africkou problematiku podanou v malém měřítku, ale tak výstižné. Přemýšlíte, jestli má cenu jim vůbec pomáhat. Jestli jejich mentalita jim vůbec dovolí odrazit se ode dna a někam se posunout. Je to moc hezká sonda a taky výpoveď o marnosti západní civilizace, která se snaží pomáhat a je to jako házet hrách na zeď. Aspoň takový pocit sem z toho měl já. Chlapci dávají 9 hvězdiček z 10ti.A ještě přidám jeden dokument a to Trafačka: Chrám svobody. Osídlení trafostanice v Praze určené k demolici, současnými českými umělci. Zdokumentované výstavy, kalby, konflikty, osudy. Nejistá budoucnost místa, úspěchy, pády. Zábavné, inspirativní, poučné. Doporučuju. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti.


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské