Oslava narozek na vysoké úrovni

12. 08. 2013 / Filip Urban / aktuálně
Oslava narozek na vysoké úrovni

V sobotu jsme byli pozvaní k Bětce a Martinovi na oslavu narozek. Místo více než vychytané. V samotném centru Zlína na obrovské terase. Sofa, gril, jídla že to ani sníst nešlo, muzika, fajn lidi kolem. Samej mladej, progresivní, úspěšný, poladěný a nesměla chybět ani čivava.

Přesně ta sorta lidí, kterou věšeli komunisti po převratu na kandelábry heheh :) Ale musím říct, že si ty mejdany umíme udělat fakt hezký. Všichni už tak nějak mají rozum (možná až zbytečně moc) a proběhne to celé v supr atmošce, člověk se výborně nají, nemusí pít patoky, ráno mu pak není zle a vůbec. Tohle jsou ty momenty, kvůli kterým stojí za to žít. Stojíte s tím rumíčkem u zábradlí, sledujete západ slunce nad Zlínem a opatrně sami pro sebe si říkáte: "Kua dyk já se mám parádně". Člověk to nechce zakřiknout, protože ono většinou když dojdete tomuhle stavu, prásk, a řešíte hovna, ale stejně. Mám to tu na tom světě rád. A všechny ty fajn lidi kolem, co mě nevysávají, ale naopak obohacují a inspirují... Fotoreport po kliknutí na fotku :)


Černobílý mishmash

09. 08. 2013 / Filip Urban / aktuálně
Černobílý mishmash

Už je to nějaký ten pátek, co sem přidal poslední mišmaš. Foťák už sebou moc netahám, ale mobil je v kapse fůrt. Tak sem si řekl, že zkusím první mišmaš kompletně mobilní. Mobil je v tomhle strašně operativní a kvalita těch čoček jde nahoru. Navíc v tom malém rozlišení se ta kvalita ztratí a vypovídající hodnota (snad) zůstává. Takže se mrkněte na Černobílý mishmash no. 15. no stačí kliknout na úvodní fotkut tady nalevo :)

Jo a mimochodem, šikovný pan Gazpacho sestříhal trailer na připravovaný videoreport z našeho Žhnetofestu. Určitě stojí za přehrání :)


Wakeboard je cool! Ehm...

08. 08. 2013 / Filip Urban / aktuálně

Léto jak má být. Slunce do nás praží intenzivně už víc jak měsíc a tak není někdy od věci odlepit ruce od klávesnice (doslova) a vyrazit někam k vodě. Kouskek od Brna jsou Pasohlávky. Tam je legendární Kemp Merkur a v něm zřídili kluci šikovní vlek na vodě. Takže všichni snowboardisti, co už se třepou na první prašan si čekání krátí na vodě. Řekl sem si, že bych to mohl taky vyzkoušet, když sem ten rekreační snowboarďák...

Na místo je to z Brna asi 20 minut autem. Zaplatíte za parkování 50 kč, za vstup do Merkuru dalších 50 kč a za hodinu na vleku nějakých 350 kč. Vyfasujete hodně basic fošnu, helmu a vestu (obě se hodí) a máte na výběr. Buď se cítíte a jdete hned na velkej okruh, nebo si dáte zahřívačku na malém. Já se vrhnul rovnou na velkej. Přece nejsem žádná srababa :)

Startovací techniku sem předtím odkoukal od lidí předemnou. Buďto si sednete na okraj a zkusíte to ustát, nebo mástři si počkají na natažené lano a skáčou rovnou na vodní plochu. Chce to ale dobrej timing. Takže já šel z vody. Ještě jeden postřeh. Ze břehu to vypadá až idylicky. Kluci se prohání na vodní hladině, točí to, hopsají přes překážky, prostě pohoda. Názor jsme změnil při prvním škubnutí lana, které mě katapultovalo nepřipraveného na vodní hladinu. První pád jsem ustál, abych se o další 3 sekundy rozsekal o hladinu a to tak že naražené žebro mě bolí už 3 dny jak čert.

Po takovém nepovedeném startu a doplavání zpět na další pokus energie hodně klesá. Takže po pátém, šestém rozjezdu toho má běžný smrtelník plné kecky. No nebudu to tu protahovat. Dostal jsem se vždy jen k prvnímu sloupku, kde sem nevychytal techniku najíždění si. A tak jsem vždycky spomalil tah a zajel pod vodu, aby mě vlek v zápětí vystřelil z vody rovnou na hubu :)

Asi to nebude uplně zábava pro mě. Možná tomu dám ještě šanci, ale teď tu sedím zlomenej u kompu a bolí mě každá kůstka v těle, každý sval. Tímto uzavírám sportovní yp okénko :)

Webové stránky se všema potřebanýma informacema NAJDETE TADY!


Drive

01. 08. 2013 / Filip Urban / film
Drive

Tohle počasí vybízí k návštěvám letního kina. V Brně jich je hned několik. První sme testovali asi před 14ti dny kino na Riviéře. Dávali nový film od Alice Nellis - Revival. Bylo slušně narváno a lidi se šli pobavit na novou českou komedii. Nellis mám rád. Všechny její filmy jsou fajn, i Revival je dobrý a přesně takový, jaký má být na teplý letní večer. Bod a potlesk pro Krobota. Toho borce mám rád.

Včera jsme testli druhý letňák na Dobráku. Hráli Drive. ten film už sem před nějakým rokem viděl a byl to jeden z těch filmů, který když skončil, říkal sem si, že si ho někdy rád pustím znova. Takže varianta open-air s pivkem v ruce se více než nabízela.

A Drive opět splnil očekávání. Užil jsem si to od začátku do konce. Během toho roku sem na spoustu věcí už zapoměl. V čem je tenhle snímek nejsilnější, je jeho atmosféra. Dokonalé dlouhé záběry podbarvené fantastickým soundtrackem a kamennou tváří Ryana Goslinga. Skvěle namíchaný koktej filmové zábavy, kterou mám rád. Pokud vám tenhle film stále uniká, víc než doporučuju! A navrch skvělý soundtrack, který se vám vryje pod kůži.

Huuuuh. Tohle má koule!


Žhlo to fest!

28. 07. 2013 / Filip Urban / akce
Žhlo to fest!

A je to pryč. V hlavě toho moc nezůstalo až na pár euforických zážitků (zdůrazňuji bez pomoci ostřejších drog). Počasí jakoby se chtělo předvést a ukázat nám jak umí fest žhnout. Mejdan se spustil už ve 12h, ale jak sme mohli předpokládat, lidé se začali trousit až v odpoledních hodinách. Prostě u nás lidi potřebují tmu, aby se mohli spontánně projevit. Jakože tančit ve 2 odpoledne? Nemyslitelné. Neva. Třeba další generace :) Tím, že se akce smrskla na jeden večer, muselo se začít hrát už brzo. Tak snad si lidi tu skvělou muziku užili i v sedě a při debatě nad pivem nebo brčkem.

Hudební dramaturgie se snažila být jiná, než je dnešní proud (vlastně ani nevím co se dnes poslouchá jiného než mainstream). Celé to zahájila dvojka Naabish & Mario Bush výborným hauzíčkem. Otěže převzali Nic Robertson s Pauserem. Kluci hráli hrozné rakety. Jen to ti lidi asi necítí. Po nich pak Luxus s Gydem. Deep house, lehký progresive. Opět bez tanečníků. Dostat dav na plac se povedlo až zkušenému harcovníkovi Don Juanovi. Zahrál všechny hity, co máme rádi a navrch pár nových kousků. Po něm sem se za ipad postavil já :) Výhodou té aplikace je, že si můžete hraný set rovnou uložit, takže pokud jste promeškali, nebo si to chcete celé poslechnout ještě jednou, tady je možnost.

Pak následoval imad a celé to uzavřel wiit. Lidi z parketu už neodešli. Buď to bylo mírou thc a alkoholu v krvi, nebo je to vážně bavilo. Spoléhám na tu druhou variantu :)

Ale o hudbu tu jde až na druhém místě. Sám sem moc nevěděl, kolik známých, ale i nezainteresovaných lidí bude ochotných se zvednout a dojet někam na akci. Všichni jsou těch FB událostí přežraní. Mnozí na to ani neklikají. Lokální mladí zevli nemají peníze, nebo netuší nebo se radši nudí. Nevím. Sešlo se nás kolem 140 platících. Areál by ještě 100 lidí snesl, ale o to ani nejde. Šlo o atmošku, která se nám tam povedla vytvořit a můžu troufale říct, že sme si to užili od začátku do konce, včetně nedělního máslingu na bazénu v Hulíně.

Děkuju všem za pomoc, za promo, za to, že jste se vyhecovali a dojeli někam do Hulína. Respekt všem maminkám, že to celé absolvovaly s jedním nebo dvěma potomky. Bod a potlesk tatínkům za fungování. Všem vystupujícím za snahu udělat si to pěkné, obsluze občerstvení za úsměv a vstřícnost a všem návštěvníkům ať už letitým yp matadorům nebo i yp nováčkům, že dorazili, dali tomu šanci že se povedlo udělat výbornou atmošku, přesně takovou, jakou sem si představoval. Mám vás rád děcka :) YP KOMUNA ŽIJE! V komentářích uvítám vaše tipy, rady, postřehy.

Fotoreport zde!, nebo kliknutím na fotku vlevo.


Už jen dvakrát se vyspíme

25. 07. 2013 / Filip Urban / akce

Dva dny zbývají do pokusu, zorganizovat venkovní mejdan pro kamarády a kamarády kamarádů. Tyngltangl je mrtvý, ať žije Žhnetofest :) Proč? Předně proto, že ta stará skvadra, co dělala TT už není a nemá cenu dělat něco na silu. Bylo to krásné, bylo to spontánní, ale už to není. Navíc dva intenzivní večery už nedávám a proto sem došel ke konceptu jednoho večera v menším rozsahu s mnohem menšími náklady a opravdu spíše jen pro známé a známé známých. Samozřejmě veřejnosti se nebráníme. Aby se to celé poplatilo, je potřeba tam dostat 150 - 200 lidí a to bez cizích lidí asi nepůjde. Ale věřím, že i případného pitomce, co by chtěl vybuřovat, smete vlna pohody a rodinné atmosféry, kde každý bude znát každého a pokud ne, tak se velice lehce seznámí. Tak a teď něco k organizaci:

1. Akce začíná už od 12:00. Myslím tím, že se už hraje od 12:00 a ti kluci hrají pro vás. Tím že je akce jen na jeden den, by bylo fajn, kdybyste dorazili už kolem oběda a užili si to až do večera. Muzika se bude muset vypnout ve 3 ráno a já nehodlám poslouchat nešťastníky, co přijedou v 8 večer, sežerou extošku v 10 že proč už nic nehraje.

2. Pokud dojedete autem, nechte ho stát asi 200m před areálem na takovém velkém parkovišti. Je to bezpečné místo a nebudete autem blokovat vstup do areálu, který je fakt úzký. Parkovné se neplatí a parkoviště je osvětlené, takže snad i safe pro vaši káru.

3. Spaní se dá pořešit různě. Buďto si můžete postavit stan v areálu (pozor, prostor je poměrně omezený) nebo přespíte v autě, nebo mrkněte po nějaké ubytovně v okolí. Do Kroměříže je to 5km, takže tágem se dá odjet kdykoliv zpět.

4. Vstupné na akci je 100kč. Maminky s dětma to maj grátis. Tatínci to platí :) Vstupné jsme museli dát, protože náklady na pronájem, aparaturu, ochranku, plagoše, atd. jsou kolem 20.000,- a nechci to táhnout z vlastní kapsi. Takže děkuju za support.

5. Sebou si nemusíte na jídlo a pití tahat vůbec nic. V areálu se bude točit Maxmilian. Malý Kroměřížský pivovar. Bude jedenáctka a je vážně výborná! Pokud nejste pivaři určitě oceníte pojízdný Piano bar. Tam dostanete kvalitní víno, dobrou kávičku a několik míchaných drinků za fér ceny. A pro fajnšmekry bude i kvalitní rum. Ani o hladu vás nenecháme. Svůj grillstánek tam bude mít Filip z Radničního sklípku. Garantujeme kvalitní steaky a to tak, že se budete oblizovat až za ušima. Navrch bude k dispozici fantastická kopečková zmrzlina.

6. Atrakce. Ten skákací hrad pro děcka mi prostě vybouchnul a za jinej chtěli s dovozem 5000,- Takže se omlouvám rodičům, ale musíte zaimprovizovat sami. Ideálně vzít nafukovací bazének, deštník, deku. Teplou vodu vám do bazénku dodáme :)

7. Vzhledem k tomu že to bude žhnout fest, nepodceňujte opalovací krémy, pokrývky hlavy a opatrně s alkoholem.

8. Pséci do areálu můžou. Předpokládám, že každý víte, jak si asi pes užívá hlasitou hudbu a hromadu lidí. V každém případě si ho vzít můžete. Náhubek sebou prosím. Bude tam dost děcek.

9. K dispozici budou stolní fotbálky pro závisláky. K dispozici jsou taky slušné záchodky se splachováním. Trefujte se prosím do mísy, ať nemám tu neděli moc náročnou :)

10. V areálu budou 3 kluci z ochranky. Budou pravidelně kontrolovat pásky na ruce. Respektujte to prosím. Plot je děravý a určitě se najde pár zoufalců, co se tam budou chtít dostat bez placení. Taky tam nehodláme řešit nějaké ožralé pitomce, co budou dělat bordel, takže proto to tam kluci mají na povel. Respektujte jeden druhého, buďte vpohodě a poďme si ten sobotní večer užít. Ať je zase na co vzpomínat. Už se na vás na všechny moc těšíme.

Btw včera sem nahrál jeden takový warm up setíček ŽHNETOFEST WARM UP Budou k dispozici i památeční Žhnetofest trička. Máme asi 25 kousků a polovinu si berou učinkující. Nicméně nějaké ještě zbudou, tak se hlaste, pokud máte zájem.

Jo a přikládám i playlist, ať jste v obraze

12.00 - 14:00 MARIO BUSH - house
14:00 - 15:30 NAABISH - house
15:30 - 17:00 NIC ROBERTSON - funk, groove, soul, disco
17:00 - 18:30 PAUSER - woonky, rap, disco, funk
18:30 - 20:00 LUXUS - house, tech-house
20:00 - 21:30 GYD - house
21:30 - 22:30 DON JUAN DISCO - live act - you know :)
22:30 - 00:00 PDF - funk, disco, house
00:00 - 01:30 IMAD - electro, nudisco
01:30 - 03:00 WIIT - electro swing, house

Za realizační tým efa a wiit :)


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské