Sinovia k vašim službám

06. 11. 2012 / Filip Urban / aktuálně
Sinovia k vašim službám

Heb - exčlen pomalu zapomenutých kotrmelců se nám vrátil definitivně z Číny a získané tříleté know-how hodlá využít v pomoci všem těm nešťastníkůmy, co se chystají uspět v Číně s klasickou myšlenkou: "U nás teho prodám 1000 kusů a v Číně? Tam teho prodám milionkrát víc!". Není to tak uplně pravda a Hebův nový web sinovia.cz mnohým pomůže otevřít oči, jak to tam na tom východě funguje.

Držíme Hebovi palce!


Wellness se Slevomatem

04. 11. 2012 / Filip Urban / cestujeme
Wellness se Slevomatem

Aktuální období není zrovna veselé a já měl nutkavou potřebu někam utéct. Do toho řešení co dát Nitce na narozeniny a tak jsem se rozhodl otestovat poprvé služby Slevomatu. Konkrétně sem zapátral po nějakém víkendovém pobytu někde poblíž Brna s wellnessem a možnostma dát si nějakou lehkou procházku a prostě vypnout, nic neřešit, užít si pár dnů.

Volba padla na hotel Ski v Novém městě na Moravě. Místo zasvěcené běžkařům. Akční letáček sliboval romantickou večeři, neomezený wellness, snídaně a slušný pokoj. Na hotel jsme dojeli v pátek po poledni. Ubytování proběhlo bez komplikací, jen sem nahlásil kód, dostal klíče od pokoje a navrch lahev bílého suchého...hrozného.

Ubytovali jsme se a sešli do hotelové restaurace na kafčo (překvapivě dobré) a trošku s děsem sledovali nájezdy slevomatových párů. Nechci se nijak vymezovat, nebo povyšovat nad ostatní, ale slevomaťáci jsou poměrně specifická skupinka lidí. Obecně bych řekl "divní" :)

Do wellnessu jsme se nějak necpali, jednak jsme chtěli využít odpoledního sluníčka a taky byl wellness od první hodiny beznadějně plný :) Nakonec se nám podařilo vyzkoušet si ho až po osmé večení, kdy šla většina osazenstva čumět na Avatara a my si tak mohli vklidu dopřát saunu a aromatickou páru.

No nebudu to tady protahovat. Musím vyzdvyhnout obsluhu na recepci i na baru. Profesionální přístup! Nikdo na vás nehleděl přes prsty že jste "ti ze slevomatu". Co bylo psáno, bylo splněno. Dali jsme si dvě lehké tůry, poznávačku Kostela Svatého Jana Nepomuckého ve Žďáru. Jen takový poznatek. Myslel jsem si, že Kroměříž je mrtvá prdel, ale je to nic ve srovnání se Žďárem, kde na mě depka koukala z každého koutu. I na ten wellness došlo, film v posteli spolu s avízovanou ovocnou mísou. Večeře při svíčkách, objev úžasného hostince někde uprostřed zapomenuté Vysočiny (díky Scuku).

Suma sumárum povedený víkend. Přikládám malou fotogalerku a závěr, že slevomatových pobytů se bát nemusíte. Vypadá to na zavedenou praxi jak zajistit plný hotel a ulevit peněženkám šetřivých Čechů.


Mishmash 14

24. 10. 2012 / Filip Urban / aktuálně
Mishmash 14

Projel sem galerky z léta a už to pomalu vydalo na černobílý mišmaš, tak tady ho máte. Různá místa, různé situace, různí lidé. Jediné kritérium - osobní lajk :)

Fotogalerie Mishmash 14 k prohlédnutí zde


Refinancování hypotéky

22. 10. 2012 / Filip Urban / aktuálně
Refinancování hypotéky

Jsou dva typy lidí. Jedni stráví většinu času řešením, jak vydělat. A ti druzí stráví spousty času tím, jak a kde ušetřit. Osobně se řadím do první skupiny. Nicméně jsou chvíle, kdy není špatné si říct: "Sakra neplatím zbytečně moc?". Tenhle pocit sem měl z mého úvěru ze stavebního spoření u Raifky. Doba přeje refinancování a tak sem se do toho lejstrového pekla ponořil podruhé.

Dnes sem to slavnostně podepsal a dooběhal formality a výsledkem je 2,39% z původních 5,20%. Přešel sem od Rakušáků k Němcům :) LBBW (celý název Banky nedokážu ani přečíst). Nabídli fér podmínky a hlavně je nezajímalo moje daňové příznaní coby živnostníka a dokonce jim nevadilo ani to, že manželka je aktuálně nezaměstnaná. Stačilo doložit bezdlužnost a výpis z účtu, že pocitivě a včas splácím aktuální úvěr a smlouva byla předschválená. Pak už stačilo jen doložení dopisu z finančáku že nedlužím nic jako živnostník, pojistit nemovitost a hotovo.

Když sem zažádal Raifku o vyčíslení zůstatku, probrali se a nabídli dodatek smlouvy na snížeí úroku z 5,2% na 3,5%. To sem ale neakceptoval. Ať si to narvou do špic!

Něco to refinancování samozřejmě stálo. Peníze za novej odhad nemovitosti 4500,- Vyčíslení zůstatku od Raifky 3000,- Zápis v katastru 1000,- no a nějakej čas zařizování a lítání po městě.

Výsledek ale myslím stojí za to. Z aktuální měsíční splátky 17.000,- se dostáváme na nějakých 7500,- Bude se nám tak dýchat o poznání líp a doufám že ubyde bezesných nocí s myšlenkou - kde na to zase vezmu?

Pokud vás tíží tohle břémě, zkuste si dat tu práci a zjistit, jaké jsou nabídky a možnosti. Někdy pošpekulovat kde ušetřit je víc než jak vydělat :)


iphone 5

01. 10. 2012 / Filip Urban / soft & hardware

Tak vyšel novej iphone a zase je kolem toho humbuku na všech frontách. Fanoušci iphonu už vymýšlí, za kolik střelí svůj současný a kde vezmou zbytek na novej, apple hateři nám nadávají do ovcí a upozorňují na to, že nic nového telefon nepřináší, objevují se první aférky kolem škrábanců a všichni nadávají na nové apple mapy, které nahradily předchozí mapy od konkurence Google. Facebook je plný parodií na protáhlejší design atp. Prostě jako každoročně :)

Neobjektivně říkám, že sem na straně Applu. Už před nějakou dobou mě chytl a stále nepustil, i přes krpy, které semtam udělá a i přes stesk skalních applistů, že po Jobsově smrti to jde se společností do kytek. O tom svědčí opět rekordní prodeje iphonu za první 3 dny. Miliónové prodejní cifry lítaj vzduchema fotky z Fedexu ukazují přepravní linku plnou malých krabiček :)

V ČR se iphone začal prodávat v pátek na svatého Václava a já si řekl, že upgraduju z iphone 4 na iphone 5. Proč? Jakej mám důvod? Iphone 4 sem používal denně dva roky, bez sebemenších problémů (Stejně tak předchozí iphone 3 mi sloužil skvěle než jsem ho ztratil). Ten telefon mě baví a v momentě, kdy doma máte stolní apple a do toho ještě třebas ipad, oceníte chytrost řešení a prostředí, které Apple nabízí.

Už jen to, že vybalíte nový telefon z krabičky, přihlásíte se přes apple id a do hodiny máte v telefonu vše, jako jste měli ve vašem starším. A když říkám vše, myslím vše. Ani si člověk neuvědomí, že má novej telefon, protože hledí prakticky pořád do toho stejného :)

A ten důvod proč iphone 5? U mě asi hlavně foťák. Iphone mám neustále v kapsi a relativně často ho používám na focení. Nikona tahám opravdu jen cíleně na focení ale člověk za den vidí řadu zaznamenánivhodných momentek a byla by škoda si je kvalitně nezdokumentovat. Pětka nabízí 8mb foťák, kterej fotí fakt dobře. Nově umožňuje dělat krásná panoramata. Ten výstup je prostě super a už se mi dokonce stalo, že jsem na 27 palcovém monitoru hned nerozeznal, jestli byla fotka focena iphonem, nebo nikonem :)

Druhý důvod? Lehčí, tenčí, rychlejší. Využívá naplno možností ios6. Navíc prezentované ukázky připravovaných her se už vyrovnají konzolovým platformám :) Víc důvodů nepotřebuju. Šel jsem do 16gb varianty. Vzhledem k tomu, že muziku mám v cloudu a na filmy se na telefonu nedívám, nemám důvod pořizovat větší kapacitu.


Whats new?!

24. 09. 2012 / Filip Urban / aktuálně

Těpicz primitivové. Vidím 14 dní bez aktivity, tak už by bylo fajn o něčem poreferovat. Za těch čtrnáct dnů bez zásadních novinek. Notnou část dne pracuju. Možná malý postřeh, že sem si uvědomil, že mám pomalu víc zakázek na focení než na webdesign nebo grafiku. Ale asi to bude jen tím, že se to tak nějak sešlo. V každém případě je to příjemná změna a focení mě rozhodně baví a naplňuje, takže spokojenost.

Krom práce tu je i zábava. Minulý víkend strávený na chatě s brunkem, burčákem a přáteli. Už bylo takové to zubaté sluníčko. Leželi sme na obrovské louce na Bludném a nechali do sebe pouštět ty poslední teplé paprsky a člověk měl pocit, jakoby se na chvíli zastavil čas. Nic ste neřešili, jen živelně příjmali ty paprsky a bylo vám dobře po tělíčku. Čím jsem starší, umím si tyhle momenty víc užívat a myslím si, že to jsou přesně ty chvilky, které dělají život zapamatovatelným...

Tenhle víkend sem si konečně v Brně prošel Bienále grafického designu. Už moc času není, takže vy, kteří ste to ještě nezvládli, šup šup! Než vám to zavřou před očima! Za zmínku určitě stojí výstava Husák trávu nekouřil - je to česká variace na světovou výstavu POPE SMOKE DOPE. Krásná retrospektiva hudebního plakátu u nás od 60tých let do současnosti. Najdete tam opravdu skovsty jako jsou plakáty Argemy, Oceanu, Petera Nagyho atp. Fakt sme se pobavili :)

No a když sme u té kultury, tak tu mám jeden tip na úterní vernisáž v Domě umění v Brně. Můj spolužák Matuš e stáže z Lublaně tu má nastarost výstavu českého komixu - Signály z neznáma. Určitě to bude super!

Toť asi vše. Ještě mám jedno aktuální dilema a to je, jestli se jít postavit ve čtvrtek do fronty na nový iphone 5...Tak uvidíme :) Budu referovat!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské