Eva Nováková je kráva

15. 11. 2012 / Filip Urban / aktuálně
Eva Nováková je kráva

Některým lidem by se měl přístup na internet normálně zakázat. Protože k používání internetu je potřeba alespoň elementární gramotnost a částečné zapojení mozku. Povím vám o jedné paní E. Novákové. Už je to nějaký ten pátek, kdy mi na můj email na seznamu došly udaje z registrace na jeden eshop. Moc sem si nevybavoval, že bych nějakou takovou registraci řešil a nijak se tomu dál nevěnoval. Za nějakou dobu přišla další registrace a pak několik přihlášení k newsletterům na různé eshopy, na které fakt nechodím. To už si říkám že mě asi někdo nemá rád, a používá můj email záměrně, aby mě zasypal obchodním spamem. Dopátral sem se na jednu nešťastnici, která používá můj email jako svůj. To, že ji na ten email asi nikdy nic nepřišlo už neřešila.

Asi před měsícem mi došla další registarce na můj email. Štastný domov nebo něco podobného. Tam mi došly veškeré údaje oné nešťastnice. Kde bydlí, jak se jmenuje, její mobil. To už sem neváhal a paní nebo slečně jasně vysvětlil, že jestli je normální používat k registacím email, který nevlastní. Paní obratem volala a moc se omlouvala, že má nějaký podobný a že asi omylem napsala můj. Oka. Ne každý je IT genius a stát se může.

Dnes ráno zapnu poštu a ejhle. Registace a objednávka tepláků z Tanecniobchod.cz. A opět ona Paní E. Nováková. No nic. Dostala dvě výstrahy - marně! Tak sem se dnes zalogoval s jejími udaji (které mi přišli na můj mail) a udělal jí hezkou objednávečku Sady DVD latinsko amerických tanců a navrch Flirt dance taneční tyč bratru za 9000,- PPLkem až do domu. Ať má pro manžela na vánoce překvápko.

Když je někdo pitomec a není mu pomoci, musí člověk přistoupit k facce. V tomto případě k nechtěné objednávce. Doufám, že milé paní Novákové docvakne, že není rozumné používat cizí emaily v registracích...


DJ PDF - What the funk!

13. 11. 2012 / Filip Urban / muzika
DJ PDF - What the funk!

Mám tu příspěvěk o tom, jak se ze mě stal DJ :) To DJ berte prosím v uvozovkách. Od ranné puberty až po dnešní dny jsem si pořídil myslím slušný hudební archív. Ty alba semnou rostly. Z kazet se stávaly CDčka, z cédéček MP3 a při přechodu na OSX sem si v tom všem udělal konečně pořádek. Itunes, tenhle mnohými nenáviděný program, vás donutí si udělat v muzice pořádek. Řádně otagovat, doplnit artworky, rozdělit do žánrů. Prohlížení vaší hudební knihovny je potom radost. No a pak sem si teda pořídil ipad a na něj skvělou aplikačku iDJ a to už byl jen kruček k tomu říct si: "zkusím si nahrát svůj vlastní set!" A taky že jo.

Na mixcloudu budu vystupovat pod nickem DJ PDF. Proč PDF? Protože pouštěč dobrých fláků. Nejsem žádný dj, jsem pouštěč! Nemám doma desítky vinylů ani gramofony. Dokonce nepoužívám ani sluchátka. Nic moc si nepřipravuju, prostě pouštím co mám rád a někdy to vyjde, jindy ne :) Doufám, že některé ty kostrbaté přechody omluvíte, protože tady jde především o muziku a ta je podle mě to nejlepší, co se může dostat k vaším uším :)

Mám tu tedy první funkový set. 50 minut plných toho nejlepšího funku. Nahráno v posteli s hroznou rýmečkou. Omlouvám se za občasné errory :)

DJ PDF - WHAT THA FUNK!


Sinovia k vašim službám

06. 11. 2012 / Filip Urban / aktuálně
Sinovia k vašim službám

Heb - exčlen pomalu zapomenutých kotrmelců se nám vrátil definitivně z Číny a získané tříleté know-how hodlá využít v pomoci všem těm nešťastníkůmy, co se chystají uspět v Číně s klasickou myšlenkou: "U nás teho prodám 1000 kusů a v Číně? Tam teho prodám milionkrát víc!". Není to tak uplně pravda a Hebův nový web sinovia.cz mnohým pomůže otevřít oči, jak to tam na tom východě funguje.

Držíme Hebovi palce!


Wellness se Slevomatem

04. 11. 2012 / Filip Urban / cestujeme
Wellness se Slevomatem

Aktuální období není zrovna veselé a já měl nutkavou potřebu někam utéct. Do toho řešení co dát Nitce na narozeniny a tak jsem se rozhodl otestovat poprvé služby Slevomatu. Konkrétně sem zapátral po nějakém víkendovém pobytu někde poblíž Brna s wellnessem a možnostma dát si nějakou lehkou procházku a prostě vypnout, nic neřešit, užít si pár dnů.

Volba padla na hotel Ski v Novém městě na Moravě. Místo zasvěcené běžkařům. Akční letáček sliboval romantickou večeři, neomezený wellness, snídaně a slušný pokoj. Na hotel jsme dojeli v pátek po poledni. Ubytování proběhlo bez komplikací, jen sem nahlásil kód, dostal klíče od pokoje a navrch lahev bílého suchého...hrozného.

Ubytovali jsme se a sešli do hotelové restaurace na kafčo (překvapivě dobré) a trošku s děsem sledovali nájezdy slevomatových párů. Nechci se nijak vymezovat, nebo povyšovat nad ostatní, ale slevomaťáci jsou poměrně specifická skupinka lidí. Obecně bych řekl "divní" :)

Do wellnessu jsme se nějak necpali, jednak jsme chtěli využít odpoledního sluníčka a taky byl wellness od první hodiny beznadějně plný :) Nakonec se nám podařilo vyzkoušet si ho až po osmé večení, kdy šla většina osazenstva čumět na Avatara a my si tak mohli vklidu dopřát saunu a aromatickou páru.

No nebudu to tady protahovat. Musím vyzdvyhnout obsluhu na recepci i na baru. Profesionální přístup! Nikdo na vás nehleděl přes prsty že jste "ti ze slevomatu". Co bylo psáno, bylo splněno. Dali jsme si dvě lehké tůry, poznávačku Kostela Svatého Jana Nepomuckého ve Žďáru. Jen takový poznatek. Myslel jsem si, že Kroměříž je mrtvá prdel, ale je to nic ve srovnání se Žďárem, kde na mě depka koukala z každého koutu. I na ten wellness došlo, film v posteli spolu s avízovanou ovocnou mísou. Večeře při svíčkách, objev úžasného hostince někde uprostřed zapomenuté Vysočiny (díky Scuku).

Suma sumárum povedený víkend. Přikládám malou fotogalerku a závěr, že slevomatových pobytů se bát nemusíte. Vypadá to na zavedenou praxi jak zajistit plný hotel a ulevit peněženkám šetřivých Čechů.


Mishmash 14

24. 10. 2012 / Filip Urban / aktuálně
Mishmash 14

Projel sem galerky z léta a už to pomalu vydalo na černobílý mišmaš, tak tady ho máte. Různá místa, různé situace, různí lidé. Jediné kritérium - osobní lajk :)

Fotogalerie Mishmash 14 k prohlédnutí zde


Refinancování hypotéky

22. 10. 2012 / Filip Urban / aktuálně
Refinancování hypotéky

Jsou dva typy lidí. Jedni stráví většinu času řešením, jak vydělat. A ti druzí stráví spousty času tím, jak a kde ušetřit. Osobně se řadím do první skupiny. Nicméně jsou chvíle, kdy není špatné si říct: "Sakra neplatím zbytečně moc?". Tenhle pocit sem měl z mého úvěru ze stavebního spoření u Raifky. Doba přeje refinancování a tak sem se do toho lejstrového pekla ponořil podruhé.

Dnes sem to slavnostně podepsal a dooběhal formality a výsledkem je 2,39% z původních 5,20%. Přešel sem od Rakušáků k Němcům :) LBBW (celý název Banky nedokážu ani přečíst). Nabídli fér podmínky a hlavně je nezajímalo moje daňové příznaní coby živnostníka a dokonce jim nevadilo ani to, že manželka je aktuálně nezaměstnaná. Stačilo doložit bezdlužnost a výpis z účtu, že pocitivě a včas splácím aktuální úvěr a smlouva byla předschválená. Pak už stačilo jen doložení dopisu z finančáku že nedlužím nic jako živnostník, pojistit nemovitost a hotovo.

Když sem zažádal Raifku o vyčíslení zůstatku, probrali se a nabídli dodatek smlouvy na snížeí úroku z 5,2% na 3,5%. To sem ale neakceptoval. Ať si to narvou do špic!

Něco to refinancování samozřejmě stálo. Peníze za novej odhad nemovitosti 4500,- Vyčíslení zůstatku od Raifky 3000,- Zápis v katastru 1000,- no a nějakej čas zařizování a lítání po městě.

Výsledek ale myslím stojí za to. Z aktuální měsíční splátky 17.000,- se dostáváme na nějakých 7500,- Bude se nám tak dýchat o poznání líp a doufám že ubyde bezesných nocí s myšlenkou - kde na to zase vezmu?

Pokud vás tíží tohle břémě, zkuste si dat tu práci a zjistit, jaké jsou nabídky a možnosti. Někdy pošpekulovat kde ušetřit je víc než jak vydělat :)


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské