Aktuálně

30. 01. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Nedělní uff! je na místě. Včera proběhnul primitivní mejdan ve Zlínském mini klubíku Backstage. No spíš takový bar s tanečním parketem. Napřed sem se bál, že tam nebude k hnutí, ale ve finále to myslím bylo vpohodě. Ano. Už nenarveme ani miniklub hehe. Ale ti důležití přišli a bavili sme se až do pozdních hodin, takže vše vpořádku. Jen jsem trošičku přepálil start a těch spontánních panáků na začátku bylo moc tak sem pak horkotěžko rozdýchával a kdybyste mě viděli v neděli dopoledne u Husy, jak do sebe po dávkách dostávám polívku, pětikorunu byste mi dali.

Taky sem si dal slušnou laborku s technikou opět. Na zdi bylo lcd u kterého sem předpokládal vga vstup. Bohužel. Možnost bylo jen DVD. Takže jak udělám z 6ti movů dvdčko? Nikdy sem nic podobného nedělal. Poprvé sem spustil aplikaci iDVD a během 10ti minut sem měl DVD připravené na vypálení. Jenže ouha, má dvd vypalovačka se odebrala před časem do věčných lovišť, takže shánět v Zl jinej mac, kterému funguje dvd. To se nakonec povedlo a já mohl rozjet projekci z dvdčka :) Což sem si střihnul poprvé a asi i naposled, ale fungovalo to a to bylo důležité.

Ještě jednou díky Pecovi za místo, Jeromemu, Dtonatu a Pauserovi, že dorazili zahrát a všem známým i neznámým za to, že se ukázali. Na další yp soustředění vyrazíme opět někam do kopců na čerstvý vzduch, protože takhle nezřízeně se ničit v klubu už mi dělá problémy :)

Jo, a samozřejmě FOTOGALERKA Z VEČŮRKU!


Aktuálně

25. 01. 2011 / Filip Urban / aktuálně

Jen připomínám, že máte možnost měnit si vizáž yp stránek podle chuti. V pravém panelu VYBER SI POZADÍ zvolíte styl pozadí, který vám vyhovuje. Proč to připomínám. Jednak proto, že dost lidí si toho nevšimlo a taky že sem včera přidal dva nové skiny (Venca a Lights). Větších vizuálních změn si všimnou především majitelé obřích monitorů, ale přesto :) Its your choice!


Aktuálně

21. 01. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Pátek! Thx god! Vypadá to na náročnější víkend. Hlavně sobota by mohla být dobrá. Bývalý spolupracovník ze Zlínského Comtechu Váša se rozhodl oslavit svůj nezajímavý věk. Nicméně na akci se chystají lidi, kteří když se sejdou u jednoho stolu, je garantovaná zábava. Takže na to se těším moc.

Už budem řešit takový ty dospělácký témata jako: "Našel jsem si mladou slečnu, co se starou...", nebo "Být otcem je fajn, ale už bych to neudělal, popřípadě "Manželka měla takovou pohodu, až začla zanášet.." a obligátní "Poďme si koupit mašiny a vyrazíme na cestu kolem světa" :)

Druhou věc, o které se chci zmínit je pár nových fotek v galerce Moments by iphone part 3. Prošel sem telefon a nahodil pár spontánních úlovků. Třeba vás nějaká zaujme.

Hezkej víkend primitivové!


Aktuálně

17. 01. 2011 / Filip Urban / aktuálně

Novej týden začal trošku rozpačitě. Jako každý týden, vyrazil jsem i dnes na poštu s balíčky pro yp zákazníky. Rutinní záležitost. Jezdím na hromadné podání do takové poštovní garáže. Tak jako každý týden omrknu kolik je tam lidí a vjedu dovnitř. Uvnitř na můj vkus trošku rušno. Sanitka, policajti, hlouček pošťaček a pak uvidím na zemi ležet člověka, nebo spíš mrtvolu. Leží tam tak dokroucenej, obličejem k zemi. Nezbývalo mi, než zaparkovat vedle něj, protože zkrz auta kolem nebylo jinde místo. Vylezu z auta, vytáhnu z kurfu balíčky a jdu k okénku. Pozoruju celou tuhle podivnou scénku a v hlavě mi běží nejrůznější scénáře. Infarkt? sebevražda? Loupežná vražda?

Ono už vidět v pondělí ráno mrtvolu je dost divnej pocit. Je tam něco velkého, organického. Cítíte její přítomnost, ale víte, že už je to jen hromada neživé tkáně. Do toho Brněnská mordparta pořizuje fotky (ty s čísílky) zpovídá vyhukané pošťáky a do toho kolem běží normální provoz. Vedle nebožtíka jsou vyskládané jeho osobní věci. Zapalovač, startky, brýle, pero, klíče od baráku a mobil.

Ten po nějaké době začne do ztichlé garáže vyzvánět. Hážu pohled na pošťáky, pošťáci na policajti a ti na sebe. Než se rozhodli jednat, zvonění skončilo. Já zaplatil za balíčky, překročil mrtvolu, nasedl do auta a odjel. Ale tohle ranní setkání mě provází celý den. Tak uvidím, co si v brněnském zpravodaji přečtu za historku. Budiž mu země lehká...


Film

14. 01. 2011 / Filip Urban / filmZa poslední dobu sem omrknul zase pár filmů, tak možná se někomu hodí tip na večer. Do kategorie MUST SEE se dostal snímek Social Network. Nemohl sem si ho nechat ujít. Film o asociálovi Zuckerbergovi, který stojí za fenoménem posledních let. Jak je to paradoxní, že člověk, který měl problém navázat kontakt v reálném světě s lidma, vyprodukuje tu největší celosvětovou komunitní síť, na které se seznamuje už přes půl miliardy lidí... Film má drajv, dává nám nahlédnout do počátku vzniku Facebooku a zahltí vás rychlými a objemnými dialogy. Bez titulků bych si to asi nelajznul. V každém případě, pokud ste neviděli, měli byste napravit. Garantuju zábavný a naplněný večer. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti.
Další film, který stojí za pozornost je snímek Four Lions. Nevím popravdě, kam ho zařadit. Jestli je to černá komedie o zpackaném útoku muslimských radikálů, nebo je to thriller o nebezpečných sousedech, kteří můžou bydlet klidně vedle vás. Zkrátka a dobře. Mladí nadšení Pakistánci, žijící v Anglii odjedou na teroristiký kemp do Pakistánu aby pak v Evropě demonstrativně vyhodili do vzduchu některou mešitu. Zní to nelogicky? Správně. Celé je to fakt švihlé a podivně syrové drama o zbytečných životech některých nenaplněných lidí. Je to smutné a vtipné zároveň, nicméně rozhodně to stojí za vaši pozornost. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti.Druhé drámo tentokráte z českých luhů a hájů se jmenuje Habermanův mlýn. Osudy jednoho česko-německého páru žijícího na severní moravě v oblasti Sudet. Úspěšný majitel mlýnu - němec se svou českou manželkou zaměstnávají Čechy. Když přijdou Němci, snaží se vyhýbat konfliktům a chránit své zaměstnance před vojáky. Čekal sem podobné zápletky jako z filmu Musíme si pomáhat, nicméně tady se kladných rolí prakticky nedočkáte (snad krom Rodena). Ve finále se Češi svému zaměstavateli po zásluze odvděčí... Film vykresluje český národ dost nelichotivě a když to celé skončí, moc pyšní asi nebudete, ale věřím, že taková byla doba a více než odpor k Němcům tu hraje roli česká hamižnost. Smutné, ale dobré. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti.Včera jsme si pustili film Harry Brown. Přiběh z jednoho Londýnského předměstí. Starý vysloužilý mariňák, kterému umře manželka a jeho kamaráda brutálně zabijí výrostci z jeho předměstí, hodlá vzít spravedlnost do vlastních rukou. Lehká paralela s filmem Gran Torino. Jen o poznání drsnější a ve finále i možná zbytečně akčnější. V každém případě dost drsný a asi i pravdivý snímek o narůstajícím násilí v předměstí velkých měst, kde násilí je jen formou zábavy nudících se spratků bez budoucnosti v konfrontaci s někým, kdo ctí hodnoty, ví za co bojoval a nenechá si nasrat na hlavu. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti.No a abych to na závěr odlehčil, mám tu tip na výbornej animák. Despicable me! Film o jednom zlosynovi, který chce být největším záporňákem světa a tak se rozhodne ukrást měsíc. Nenávidí svého mladšího rivala, který má na svědomí zmizení Egyptské pyramidy (kterou si dá na zahradu a natře na modro, aby splynula s oblohou :) Záporňák si adoptuje holčičky ze sirotčince, aby mu pomohly se vloupat do baráku mladšího rivala a ukrást mu plazmový zmenšovač (na ten měsíc víme?) No dál nebudu zápletku prozrazovat. Film je to zábavný od začátku do konce a styl humoru mi vyhovoval maximálně. Několikrát sem se od srdce zasmál a to se počítá! Nakonec to celé dopadne na jedničku a tak to má být. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti!


Akce

06. 01. 2011 / Filip Urban / akce
Akce

Tak se mi po vás všech zase nějak zastesklo nebo co a proto sme se s Pecou rozhodli pozvat yp fans na primitivní večůrek do Zlínského Backstage baru. Jak už sem kdysi psal, naše večírky se přesunují do backstage a v tomto případě to platí doslova :) K tanci a poslechu hrají osvědčení matadoři: Jerome, Pauser a DTonate. Techno je pro starý ještěry, Drumík se nám už taky zajídá a hiphop je pro malý děcka. Vy se můžete těšit na pravý Funk, Groove, 80's disko fláky. Na FB je založená akce, tak se můžete joinout. Jointnem se až na místě :) Takže nezapomeňte. Poslední lednovou sobotu ve Zlíně!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské