Žhlo to fest i letos!

04. 08. 2014 / Filip Urban / akce

Ok. Zpátky v realitě. Tak zkusím pár řádků. Už podruhé sme si uspořádali takový malý festiválek. I letos to žhlo fest a počásko prostě vyšlo na jedničku. Ve své džískové vestičce sem strávil celý den a ani v 6 ráno sem nepociťoval chlad :) Taková ta teplá letní noc, kdy je povoleno všechno :)

Kdybych měl nějak subjektivně zhodnotit, tak vlastně nadšení. Se vším. Akce se zaplatila ze vstupného. Přišlo asi o 30 lidí více než loni, takže progress :) Nikomu se ni neztratilo, nerozbilo, nepokazilo. Přijeli skalní primitivové jako vždy. Rodinky s dětma. Alespoň se zastavit na odpoledne a podpořit. Super. Cením si toho moc. Fakt. Djs dostali pivo a párek a trígo a zahráli jak nejlíp uměli a mohli. Lidi pili jak urvaní, kecalo se na všech frontách ve všech možných uskupení. Lidi se poznávali, popíjeli, bavili se. Do toho moc příjemná muzika od začátku do konce.

Samozřejmě se našly dotazy typu: "nešla by pustit jenom jedna písnička tady z mobilu" nebo "budou dramíky?" Ale to už k tomu patří. Stačilo vysvětlit co je to za akci a o co nám jde a všichni pochopili a akceptovali.

Pomocí FB kampaně se nám dokonce povedlo nalákat jeden stůl asi 16ti letých slečen :) FB je mocný. Nevím ale, co z toho holky měly, ale snad se jim tam líbilo :)

Bary fungovaly na jedničku, jídlo, pivo, zmrzka. Aparát hrál skvěle, technické zázemí super. Stage už vypadala vizuálně hezky, ale do příštího roku ještě zapracujem. Mejdan se protáhl až do ranních hodin a ve finále posloužilo i Martinovo Volvo jako afterparty stage pro pár posledních neúnavných :)

Jediný drobný fail z mé strany bylo neohlášení akce na radnici. Loni jsem to zvládl, letos sem to nějak nestihl. To znamenalo návštěvu policie asi v 11 večer. Museli sme stáhnout basy, takže zvuk už pak nebyl tak hutnej jak by měl být, ale lepší míň basů než konec mejdanu. Podruhé už naštěstí nepřijeli a tak si zahráli všichni učinkující jak měli.

Za sebe ještě jeden postřeh. Snaha zorganizovat pro lidi odpolední mejdan tu ještě nemá tradici. Je to zvláštní fenomén, ale lidi se asi prostě stydí za světla a tak spontánní taneční mejdany během dne budeme znát asi stále jen z youtube. Třeba příští generace :)

Anyway. Párty hard. Moc chci poděkovat všem, co se nějak na zorganizování podíleli, nebo nám s tím nějak pomohli. Vyjmenovávat nebudu, protože bych stopro na někoho zapoměl. Já si můžu organizovat co chci, ale bez vás by to prostě nešlo. Děkuju moc a jsem rád, že se ještě umíte vyhecovat a udělat si krásnej letní mejdan. Žhnetofest děcka!


Žhnetofest 2014 spot vol. 3

24. 07. 2014 / Filip Urban / akce

Třetí upoutávka na mejdan roku :) No. To asi ne, ale dobré to bude. Snad to bude žhnout fest o zbytek se už postará fajn banda lidí. Těším se! Jo a tady je aktuální line-up učinkujících přátelé. Budu rád, když dorazíte už po obědě a ne že se začnete trousit až pod rouškou tmy!

12.00 - 14:00 MARIO BUSH
14:00 - 15:30 LUXUS
15:30 - 17:00 UBIK
17:00 - 18:30 GYD
18:30 - 20:00 DEIVIS
20:00 - 21:30 HRR.NEC
21:30 - 22:30 SADDAN
22:30 - 00:00 WIIT
00:00 - 01:30 PDF
01:30 - 03:00 IMAD

Matky s dětma vstup grátis. Bez dětí je to za 90 kč.


Efa běží o život

21. 07. 2014 / Filip Urban / aktuálně
Efa běží o život

Tak došlo i na mě. Už nějakou tu dobu se mi plní facebookovej newsfeed fotkama zdravých jídel, těhulkama, miminama a v poslední době jako mor se rozmáhá post mapky s trasou, časem a převýšením. A je jedno jestli je to kolo nebo běh. Za celý den se nedozvím prakticky nic zajímavého krom toho, že Franta dnes posnídal paleo oběd, večír oběhl 3x blok a vyfotil si u toho zapadající slunce na instagram. S dobrým pocitem tak generuje tuny zbytečných dat, které jeho známí musí rolovat pryč z obrazovky :)

Netrvalo dlouho a spadnul jsem do toho samozřejmě i já. A do značné míry za to můžou právě kamarádi na FB. Jak jsem se dostal k běhání? Nebo alespoň pokusu o něj? Tak hezky od začátku. Od svých 14 let prakticky sedím u počítače. Tahle aktivita bohužel dominuje. Samozřejmě mezitím sem podlehl basketbalové vlně, snowboardu, chození po lese a jiným pohybovým aktivitám, ale to sezení je prostě pořád na prvnním místě. A ono to tělo to vydrží. 5, 10 i 20 let, ale pak začne odcházet. Nepomáhalo vyměnit židli u počítače, kvalitní matrac, masér, fyzioterapeut.

Prostě to chce jediné - hýbat se. A to je věc, která mě uplně nechytla za srdíčko :) V posledních pár letech zkouším basket, powerjógu, plavání, dokonce jsem z půdy snesl a oprášil horské kolo. Nic z toho mě prostě nechytlo. Tak jsem si řekl, že teda zkusím i to běhání, protože na tom mě baví, že za poměrně krátký čas dáte tomu tělu slušně zabrat, nic k tomu prakticky nepotřebujete, stačí se zvednout od počítače a vyběhnout.

No co vám budu povídat. Nultý pokus byl šílený, včerejší první pokus už sem trošku rozdýchal, ale i tak ty 3 kiláky běhu byl porod! Co mě ale udivilo, že jsem nerezignoval a dnes si pohrávám s myšlenkou, že vyběhnu znovu! Tak uvidíme.

V téhle souvislosti si vždycky vybavím Gydovu hlášku, která padla kdysi dávno, když jsme leželi zhulení na louce někde v Rajnochovicích, kochali panoramatem a zezadu se přihnali zmožení borci na horských kolech v těch komických oblečcích. "Koukni! Vysportování pětatřicátníci..to nás taky čeká!" No netrvalo dlouho a je to tady.

Nedá se. Pokud tady hodlám ještě pár let smrdět, musím pro to tělo taky něco udělat a pevně doufám, že si v tom jednou třeba možná najdu zalíbení.


Žhnetofest 2014 spot vol. 2

11. 07. 2014 / Filip Urban / akce

Pátek! Díky bohu. Máme tu druhý spot na Žhnetofestíček :) Hezkej víkend všem.


Žhnetofest 2014

03. 07. 2014 / Filip Urban / akce

Loni jsme si udělali poprvé takový menší fesťáček pro známé a známé známých. Bylo to oproti Tynglu jednodenní (protože dva dny pít už nám moc nejde) bylo to v Hulíně, bylo to v low budget módu, ale udělali jsme si to hezké. Dobrá muzika, fajn lidi, výborné pivo, skvělé míchačky, božská zmrzka, libové dobroty na grilu. Prostě takovej dospěláckej festival. Kids & dogs friendly. Za hubičku. Letos uděláme Žhnetofest zase. Tentokrát je to první srpnová sobota tj. 2. 8. 2014 a hrát se bude už od oběda. Takže se prosím dostavte co nejdřív. Noc pak rychle uteče a ráno se všichni odpotácí k domovu.

No a jako každoročně i letos tu máme lákací spot :) Vidíme se na žhnetofestu. Děcká!


Brněnská Holubova letka

20. 06. 2014 / Filip Urban / aktuálně

Včera bylo oficiálně zahájeno další Bienále grafického designu v Brně. Jestli může být Brno na něco pyšné (krom střílení světlic do luftu na týdnu ohňostrojů) pak je to právě tahle událost. Špičky v oboru grafického designu dojedou sem, mezi sprostý lid kurva, aby nám ukázali, kam se to celé posunuje.

Už před dvěma roky jsem tu nadával na proběhlou konferenci. Za 3000,- mi tam akademičtí grafici teoretizovali o blbostech, které mě jako otroka reklamy nijak nezasáhly. Letos jsem se raději ani neúčastnil. Jen bych se naštval. Nicméně včerejší zahájení jsem si nenechal ujít. Vidět to hvězdné obsazení jak českých tak světových grafiků na jednom místě, to není každý den.

Uměleckoprůmyslové muzeum MG praskalo ve švech. Brněnští náměstci pronesli něco o tom jak je to vlastně super, že tu něco takového je (snad jim někdo před vystoupením alespoň vysvětlil co to ten grafický design je) Pak nějaké předání cen poroty. Dav jen hučel, nikdo moc neposlouchal. Ředitel MG se rozplýval nad elektrizující atmosférou a já šel raději na čerstvý vzduch, protože mi už stíkal pot po zádech, jak tam bylo horko.

No a teprve tady mě tahle vernisáž začala bavit. Všichni asi znáte fenomén Holubovy letky. Skupinka aktivnějších důchodců bez peněz, obráží tyhle vernisáže, kde se zadarmo nají a vypijou v omezeném čase vše co jde :) Mezi těmi vydesignovanými študentíky a zahraničními hosty se proplétá brněnská důchodcovská spodina v jakési harmonii s okolním akademickým světem. Byl to tak pitoreskní výjev, že jsem prostě neodolal a nahrál si to na telefon. Vím že se to nedělá a že za to ty lidi nemůžou. Nechci se nikomu vysmívat, nebo hanit celou tuhle důležitou kulturní událost pro Brno. Spíš jen ukázat na komičnost celé situace. Tož tak. Žít Krno!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské