Stubai Gletcher - nejlepší freeride

04. 02. 2013 / Filip Urban / cestujeme

O víkendu sme zajeli s bandičkou do Rakous. Ledovec na Stubai vám dává jakousi šanci, že potkáte čerstvý prašan. To se nám taky povedlo. Jen to sluníčko se neukázalo. Ale to nevadí. Užili sme si to náramně i bez něj. A tady jako důkaz přikládám video z našich telefonů.


Allianz - pojišťovna co moc nefunguje

25. 01. 2013 / Filip Urban / aktuálně
Allianz - pojišťovna co moc nefunguje

Zase sem se musel tak rozčílit. Já fakt nechci být prudič, ale mám pocit, že konverzace na infolinkách různých společností mi jdou líp a líp. Respektive začínám přecházet od slušného a poslušného beránka, který na všechno kývne, k hrubému a nasranému klientovi potížistovi. Ale bohužel situace mě nutí. Mám vtíravější a vtíravější pocit, že se mě každý snaží ojebat, ať už řeším cokoliv. A prim teda hrajou nejrůznější pojišťovny.

Aktuálně mě rozčílila Allianz. Řeším s ní havarijní pojistku ohledně poškrábaného auta a půjčení náhradního vozidla, na které mám dle smlouvy nárok. Za celou dobu řešení se mi od nich nikdo neozval, pokud nepočítám e-mailového robota. Vše sem si dohledal na webu a poslal jim vše potřebné. Našel si autorizovaný servis, celou opravu (bezmála 50.000,-) jsem zaplatil ze svého (jinak vám servis nevydá auto) a spolu se servisákem sme na pojišťovnu odeslali veškeré papíry. A můžu vám říct že je to level! Asi po měsíci mi došlo vyrozumění od pojišťovny. Nebudu zabíhat do podrobností jako že se čekalo na hlášení od policajtů, kteří samozřejmě nikoho nechytli. Částku za opravy mi vrátí, ale je ponížena o DPH a samozřejmě o spoluúčast 5000,-.

Ok. To akceptuju, protože to tak prostě je. Ale! Z 10ti dnů, co jsem měl půjčené náhradní vozidlo, mi proplatili jen polovinu s tím, že mám nárok jen na 5 dnů. Ještě než sem si auto vzal, volal sem jim na centrálu, jestli, když mám nahlášené dvě pojistné události (ještě za urvanej nárazník), mám nárok na 2x5 dnů půjčení auta. Logicky by to tak mělo být, protože na obě události mám spoluúčast 5 litrů. Pani na infolince věděla kulové, prej se mi ozve likvidátor. Neozval a já auto nutně potřeboval (prodejní akce v Praze a Bratislavě) takže nebylo vyhnutí. Teď mi sprostě vyplatí jen polovinu a asi doufají, že to řešit nebudu. Vrcholem toho celého je, že peníze neposlali na účet mě, ale na účet autoservisu. Pecka! Nevím, jak to řeší jiní smrtelníci, co nemají na účtě zrovna navíc 50 litrů, ale tohle je na facku.

Jak sem tu nebohou slečnu zprcal v tom telefonu, to si Allianz uloží do MP3 a bude to pouštět na školení, protože už mi vřela krev v žilách. Nic tady nemůže proběhnout ke spokojenosti klienta. Jsem zvědavý, jak se postaví k tomu půjčení vozidla. Pokud nedoplatí zbytek, okamžitě odcházím od Allianz (mám u nich i pojištěnou domácnost a byt). Otázka bohužel je, jestli si pomůžu jinde...


Apple imac 27 2013

18. 01. 2013 / Filip Urban / soft & hardware
Apple imac 27 2013

Ano. Jsem někdy možná trošičku marnotratný a jak říká Košák "lehce vzrušivý", ale já ho prostě nakonec musel mít. Na podzim přišel Apple s novou generací jejich stolních kompů imac. Po všech těch nevzhledných krabicích, co sem měl za ty roky na stole a externích monitorech, tohle bylo přesně řešení, které mi sedlo.

Vystřídal jsem předchozí dva modely, které sem zase poslal dál. Teď sem musel mít tady tu novou generaci, protože světe div se, komp má na okrajích 0,5cm a když se tady tak na to dívám, nechápu, kam ta miniaturizace spěje. Je to prostě nádhernej kus železa a co víc, výkonem je to o level dál, než předchozí verze. Sandy Bridge a opět Nvidia grafika namísto Ati dělají markantní rozdíly ve výkonu.

Komp sehnat taky není uplně eazy. Měl sem ale štěstí a jeden se mi v Brně podařilo uzmout. Trošku mě vyplašil po dni používání tvrdý restart v půlce práce a výpis kernel panicu na obrazovce. Nakonec se ukázalo, že jeden paměťový modul se odporoučel. Ano. To se stává i v lepších rodinách.

No a teď to nejlepší. Přes bootcamp sem si tam hodil opět wincky kvůli Battlefield 3 a z nějakých 1280 a nízkých detailů sem se dostal na 1980 v maximálních detailech. Takže sem si pomohl :) Samozřejmě krom této kratochvíle na tom převážně makám a je to radost na takové obrazovce dělat. Byť je display lesklý, neháže žádné odrazy a ten IPS panel je prostě pohádka pro oči.

Další věc, která mě baví je to ticho. Prostě neuslyšíte větráčky ať se snažím komp zadřít sebevíc. Nechápu jak to dělají, ale prostě ten stroj je uplně bezhlučnej. Další kladné body dávám za technologii Fusion drive. Komp na přání může obsahovat ssd disk spolu s klasickým diskem. V systému se to tváří jako jeden disk a systém už sám pozná, se kterými soubory pracujete častěji a ty kopíruje na ssd. Ty co vám na disku leží delší dobu bez hnutí dává na klasickej disk. Tím dochází k slušnému zrychlení celého systému a práci na kompu.

Abych jen nechválil, jsou věci které zamrzí. Například nutnost redukce pro firewire, který už nový imac neobsahuje. Je nahrazen dvěma thunderbolt porty, které mi přijdou v dnešní době ještě nedoceněné. USB 3.0 je standartem.

Zkrátka imac je skvělá pracovní stanice na kterou nedám dopustit. Palec nahoru pro Apple!


Vašucek v Japonsku

18. 01. 2013 / Filip Urban / aktuálně
Vašucek v Japonsku

Hi folks! Kua vím! Zanedbávám. Ale teď se nějak navalilo práce nebo co a já jedu jako fretka :) Ale jsou tu jiní co píšou. A píšou hezky. Mnozí yp members znají mladého nadějného Vašucka. Tenhle dobrodruh ještě s jedním kámošem vyhecovali lednovej výlet do Japonska. A slušně si to užívají! GoPro kamerky na hlavu, iphone do ruky a nebát se jít dál, než běžnej turista. Palec nahoru hoši.

Jestli máte chvilku času, začtěte se. Je to přesně tak, jak si to představuju já :) Ale koule na to asi nemám. www.japonsko2013.cz.

Good luck hoši! A už se těším na to video!


Hezký nový rok

07. 01. 2013 / Filip Urban / muzika
Hezký nový rok

Tak to máme nový rok. dvojčíslí na jeho konci nedává zrovna moc optimismu, ale snad to bude třináctka pozitivní. Taky si říkám, že rok 2012 ve špatných zprávach hned tak něco nepřekoná. Za sebe musím říct, že to nebyl vyvedenej ročník :( Ale tak člověk nemůže mít jen pohodu a často ho ty nepříjemný zážitky naopak zocelí...

Leden uteče jako voda a v únoru mě čeká s Nitkou dovča. Skoro na celý měsíc odlétáme na honeymoon na Kubu. Pokusím se o nějaký report přímo z místa, ale nevím, jak to tam mají s internetem. Nicméně to bude asi docela akční. Domluvený máme nocleh pár dnů v Havaně a pak už jen auto a vouchery na ubytování někde po cestě. Španělštinu ovládáme na úrovni fresh beginner, ale snad si tam trošku odpočinem a přijdem na jiné myšlenky. Do té doby se ještě určitě přihlásím.

Anyway. Všem, kteří sem ještě zamíří, přeju pohodový rok, splněná přání a pevné zdraví. A navrch přikládám sluníčkový mix nahraný včera.


Mishmash 32

21. 12. 2012 / Filip Urban / aktuálně
Mishmash 32

Trochu to tu šulím s updaty. Nějak není moc co říct, tak radši obrazem, nebo zvukem. Prošel sem posledních pár adresářů a posbíral do nesouvislé galerky pár barevných fotek. MISHMASH 32 k prohlédnutí.


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské