Soft & hardware

07. 09. 2011 / Filip Urban / soft & hardware
Soft & hardware

Dnes bych vám rád napsal něco o podcastech. Pro mnohé z vás je asi zbytečné tenhle pojem vysvětlovat, ale určitě je dost těch, kteří o podcastech něco někdy možná slyšeli, ale rozhodně je nevyužívají. Já taky dlouho ne. Až s používáním itunes sem si na nich celkem ufrnknul :)

Čili co je to podcast? Podcasting je metoda šíření informací vynalezená v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkurující rádiu. Pro jednotlivé navazující sady záznamů se používá slovo podcast či český volný překlad audio RSS. Podcast může být audio, nebo video soubor, který je záznamem vysílání ať už nějakého rádia, nebo hudebního setu, případně nějaké videa.

Co je na podcastech skvělá vlastnost - nemusíte se zajímat o to, kdy právě ten který podcast vyšel. Prostě se jen subcribujete a v momentě, kdy dotyčný pověsí svůj podcast na internet, automaticky vám ho itunes stáhnou k vám do knihovny (nevím, jakej soft tohle řeší ve windows, klidně dejte tip pro ostatní)

Podcastů existují milióny a myslím si, že každý si najde právě ten svůj. Já sem vám chtěl dát dneska nějaké tipy na podcasty, které odebírám já.

Tak začnu těmi hudebními. Jelikož mám rád vše, s čím příjde vydavatelství Ninjatunes, nenechám si ujít žádný nový díl Solid steelů. Jejich podcast můžete sledovat zde. Taky sety od vydavatelství Stones Throw by vás mohly bavit. No a do třetice třebas Olomoucký podcast Oooh.cz je super

Jelikož jsem apple fanoušek, nenechám si ujít žádnou novou Keynotu, kde jsou představované novinky ze světa Applu. Jednak je to krásná lekce marketingu v praxi, druhak mě ty věci prostě baví. Tady už se bavíme o videocastech. Když jsme u toho Applu, neunikne mi žádný nový díl Petra Máry a Honzy Březiny Digit.cz Pokud chcete mít přehled, co se tenhle týden chystá do kin a věříte Františkovi Fukovi nebo máte podobný vkus jako Vosmík, bude vás zajímat podcast Odvážných palců. Vždycky si s Nitkou uvaříme po obědě kafíčko a posloucháme, na co by bylo dobré jít do kina.

Můj poslední tip je podcast Petra Máry a Tomáše Hajzlera. Dva típci, co se potkají ráno v parku a proberou takové ty věci jako co je smyslem života, jak naložit s prací, co dělat, aby se člověk živil tím, co ho baví a jak vydělat peníze bez osmihodinového sezení v cizím kanclu a předstírání práce :) Přidejte si podcast Snídaně s...

To jsou mé tipy. Věřím, že si najdete své oblíbené podcasty ať už o focení, o cvičení jógy, skvělé tutorialy na různé softy, fintičky jak ovládat taký nebo oný operační systém, bussiness novinky, tipy a triky. Prostě tuny a tuny užitečných informací. Je jen na vás, co vás zajímá, baví a v čem se chcete zdokonalit. Podcasty rulez!


Aktuálně

02. 09. 2011 / Filip Urban / aktuálně

Pátek! THX GOD musím říct, protože tenhle týden byl fakt výživný co se práce týče. Za hodinku ale vypnu mašinu a trošku se rozvolním :) Směr Km, kde mě čeká další zapíjení děcka. Helminen má druhého kluka Matyáše a to je potřeba oslavit. Sobota je slušně natřískaná akcí a zábavou. Jednak proběhne Kromwars. Pod tímhle zabijáckým názvem si asi nic nevybavíte, nicméně jde o skoky z vysoké rampy do vody na lyžích. Následuje afterparty na Oskole. Nepsal bych o ní, kdyby tam nehráli kluci z Oooh.cz Štuka s Deklem :) Takže pokud v Km hledáte něco jiného než dramík, tohle by vás mohl zaujmout :) Já teda ještě mezitím musím stihnout grilovačku u Safíka ve Skašticách :) pak za Štukou a někdy v noci asi přesun do Morkovic na Wiitovu oslavu narozek. V neděli mě pak pravděpodobně čeká slušný bolehav a spytování svědomí, ale to už tak ty neděle bývají a já potřebuju krátkodobý reset! Hezký prosluněný víkend všem!


Cestujeme

29. 08. 2011 / Filip Urban / cestujeme
Cestujeme

Omlouvám se za lehký updatový výpadek, ale byli sme na dovči. Nebo spíš takovém prodlouženém eurovíkendu v další metropoli, kterou sme si chtěli odfajfknout. Řím. Kde začít :) Z Brna do Říma létá Wizz air dvakrát týdně fakt za pár kaček. Ubytko sem sehnal tady! Vpodstatě můžu doporučit. Poměr cena / výkon / lokace byly ideal. S bedekrem v ruce sme vyrazili v srpnových tropech do ulic Říma. První tip. Vyberte si vhodnější termín. Jednak vás těch 50 stupňů na slunci prostě spraží, druhak vás davy turistů prostě budou prudit.

Vypsal sem si tu do mobilu pár postřehů. Podnikaví Indi tu mám. Ano. Ti byli fantastičtí prostě. Přes den nabízeli růže, deštníky, sliz, kterým švihali o zem a dělali pusou takové vhíííííz. Večer přepli do módu prodeje svítících vrtulníčků, focení polaroidem, a tisíc dalších aktivit. Byli všude a byli nepřehlédnutelní.

Pak tu mám pitítka. Jo tohle je fakt vychytávka. Na každém rohu jsou fontánky, ze kterých teče příjemně studená a hlavně pitná voda. Nemusíte tak utrácet za nesmyslně předražené malé petky s vodou, stačí si načepovat z fontánky. Pil sem 4 dny a žádný problém :)

Další bod je wifi. Tak to je velký palec dolů. Za celej ten pobyt sem nenašel jedinou veřejnou wifi. Když už se to tvářilo jako public free wifi, chtělo to registraci a odeslání potvrzení na mail. Tak nevím, jestli jsou uplně blbí, ale jak se mám dostat na email, když nemám internet? Zkoušel sem i data roaming, ale pomalost dat byla někde mezi modemem a poštovním holubem - nepoužitelné.

Doprava po Římě je levná. Za Euro jezdíte 75 minut kamkoliv. Metro funguje spolehlivě, autobusy už jsou větší punk. Šaliny sme nezkoušeli. Jinak na zóny si tam nehrají, takže k moři ste za půl hodinky a za cenu 24kč. Fér! Moře doporučuju, protože po třech dnech máte těch památek plné zuby. Radím najít soukromou pláž zaplatit 10E za vstup a máte klid, lehátko, deštník, sprchu a pocit, že když ste ve vodě, nikdo vám nevybere věci.

Co se jídla týče, bohužel se nám nepodařilo narazit na dobrou pizzerii nebo kvalitní restauraci. V Lonely planet je sice pár typů, které garantují kvalitu, ale nedám za véču 2000,- Proto sme to řešili Kebabem, Indama, a snack bary se sendviči.

Palec nahoru ovšem za kafíčko. To je prostě numero uno! O zmrzlině ani nemluvě. Prostě pohádka! Takovou pistáciovou, jakou sem si dal v Římě, jsem ještě nikdy neměl. Jeden tip z bedekeru. Čím tmavší odstín pistáciové, tím lepší :)

No a to hlavní - památky. Těm se v Římě nevyhnete. Jsou všude a jejich opravdu moc. Jeli sme zodpovědně podle průvodce ty v kolonce MUST SEE! Čím známější místo, tím více turistů, více front, méně atmosféry. Já sem trošku trpěl, protože tam prostě nebylo co fotit krom sami sebe před nějakou tou památkou :) Jako asi 99% všech turistů. Fakt peklo. Těšil sem se na zapadlé uličky, zapomenutá místa, výjevy z běžného života Římanů. Nic. Je to turistický hell a celé město je k tomu přizpůsobeno. Památky co sem chtěl vidět mám odškrtnuté, ale teď mám spíš chuť sebrat krosnu a zmizet na měsíc někam do lesů :)

Turistická fotogalerka k prohlédnutí tady :)


Aktuálně

20. 08. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Je tomu zhruba rok, co sem si řekl, že ovládat počítač myší je přežitek a hecnul se ke koupi tabletu. Nechtěl sem v tom utápět moc peněz (protože ceny větších formátů jsou pořád podle mě astronomické) a tak má volba padla na Bamboo od Wacomu.. Dnes stojí v Alze nějakých 1400,- což je investice, která vás ani nemusí moc trápit, když s ním po hodině zkoušení švihnete do kouta. Přesně tak, jak sem to udělal já :)

Zdegenerovaný Macem a OSX, kde věci připojíte a nic neinstalujete, sem tablet vyzkoušel, ale moc sem se s ním nedomluvil. Fungoval, ale fungoval divně. Člověk našvihal po malé ploše kilometry, než dostal kurzor, tam kam potřeboval, a tak tablet putoval ze stolu do šuplíku.

Asi před 3 měsíci sem mu dal druhou šanci. Od blondýny Bětky (potupa!) sem dostal tip, že by nebylo od věci nainstalovat originální drivery a taky že jo! Od té chvíle se stal tablet použitelným a to jak v grafických programech, tak v ovládání celého systému. Chtělo to pravda 3 - 4 dny sebezapření a nešáhnout po té myši, co ležela vedle, ale výsledek se brzy dostavil. Dnes musím říct, že už bych ničím jimým počítač ovládat nechtěl. Vše sem si nastavil podle potřeb a můžu zodpovědně říct, že i práce je od té doby, co používám tablet, efektivnější.

Jedna humorná scénka na závěr. Asi po 3 měsících používání mi přestal tablet "klikat". Byl sem uplně bezradný a hledal, jak tužku rozmontovat a vyměnit baterky, aby mi strýček Google řekl, že v tužce žádné baterky nejsou a že se mění pouze plastová tuha, která se logicky časem ošoupe. V balení máte 3 náhradní kousky, kterým sem samo při pořízení nevěnoval žádnou pozornost a považoval je za odpad.

Dnes, po potvrzení objednávky 5ti nových hrotů, jsem našel originální krabici s náhradními tuhami. Jak už to tak chodí. No neva, mám aspoň zásobu a můžu čmárat jak o život.

A ještě jeden postřeh na závěr. Syndrom karpálního tunelu je ten tam a do zápěstí se mi vrátil cit a přirozený švih. Už žádné křeče v zápěstí při vypisování složenky, nebo několika vět textu. Pomalu se rozkoukávám i v kaligrafii a zkouším nějaké ilustrace. Žeby mě zase ta technika posunula v přirozeném a dávno zapomenutém ručním projevu? Uvidíme. V každém případě dávám téhle krabičce všechny prsty nahoru!


Aktuálně

16. 08. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Od 1.října bude k dispozici naše pronajaté bydlení v centru Brna. Je to 1 + kk s krásnou velkou terasou. Novostavba. 5 min. na Českou :) Nájem je 10500,- včetně inkasa a internetu. K bytu je ještě samostatná skladovací místnost. Majitel je rozumnej člověk. Ideální pro nějaký pár nebo dva studenty. Vážní zájemci nás prosím kontaktujte na mém mobilu: 776540228.

Fotogalerka bytu k prohlédnutí tady!


Aktuálně

15. 08. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Pořídil sem si nový černobílý film do mobilu :) a sem tam si něco cvaknul. Nakonec je z toho 30 obrázků v nové galerce. Omrknout je můžete tady!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské