Crysis 2

29. 03. 2011 / Filip Urban / gamesky

Vyšlo Crysis 2. Po dlouhé době si zase užiju pár hezkých večerů před monitorem!


Stavební deník

28. 03. 2011 / Filip Urban / stavební deník
Stavební deník

Stalo se to v pátek. Telefon od pana projektanta a pozitivní zpráva: "Projekt mám nachystaný, můžete se pro něj stavit". Tím pozitivní informace skončily...Dychtivě jsem rozbalil první paré a vrhnul se na rozpočet, který nás od začátku zajímal asi nejvíce. Celou tu dobu, co sme začali řešit vlastní bydlení jsme žili v utkvělé představě cifry 2,5 milionu a to tak že to byl strop. Na tuhle částku se mi i podařilo vyběhat hypotéku, kterou mi přiklepli. Když sem se podíval do položkového rozpočtu, jen jsem nasucho polknul. Částka nám poskočila o celý jeden meloun nahoru.

V tu chvíli vám hlavou běhají různé myšlenky. Jako například: Není lepší vzít 2,5 mega a koupit si někde v Brně menší byt? Neřešit stavební firmy, konflikty na stavbě s rodiči, s architektem, projektantem, přijít o nervy a finančně na x let vykrvácet bez vidiny jasného výsledku? Nebo si koupit slušnej a velkej byt v Kroměříži a bavit se jen zvelebováním jeho interiéru? 3,5 mega je fakt velké sousto na malého živnostníčka, který se živí svýma rukama a hlavou bez vidiny nějakého rodinného finančního polštáře. Sám nevím, co bude zítra. Jestli mi taky třeba nikdo půl roku nezavolá s nabídkou práce, jak dlouho ještě lidi bude bavit naše oblečení atp. Jak dneska řekl Košák, vrátit se po čtyřech sezónách z Ruské ligy, tak asi neřeším, ale teď musím sakra řešit.

Tohle depresivní zjištění, že na to nemám, nás stálo 200 000,- a my stojíme před otázkou jak dál. Vykašlat se na to celé, mávnout rukou nad ztrátou nemalých peněz a řešit bydlení jinak, nebo najít cestu, jak a kde ušetřit. Slevit ze svých původních požadavků a ve finále bydlet v něčem, v čem se nebudeme cítit dobře, nebo zasvětit zbývající část života splácením 25.000,- měsíčně a stresovat se nad tím, kde vzít na každou další splátku?

Jedno je ale už teď jasné. Naše vize vysněného bydlení dostala řádně na frak. Vědět tohle celé na začátku, zaplatím si radši cestu kolem světa a budu dál žit v podnájmu se svýma zážitkama z cest.

No, ale dali jsme se do války, tak musíme bojovat. Zkusíme rozeslat projekt stavebním firmám a uvidíme s čím příjdou ony. Už ale teď mě projektant upozorňoval, že to pro regionální firmy nebude nic zajímavého. Spousta atypického řešení, kombinování materiálů, hledání nestandartních cest a vymýšlení způsobů jak to udělat nejlépe a co možno nejlevněji. Do toho se nikomu moc chtít nebude a když už, nechá si to zaplatit.

No. Tak sem si tu musel veřejně ulevit :) Věřím, že si jednou tenhle stavební deník budu číst s úsměvem na rtu a obohacen o celou řadu zkušeností. A vy zůstaňte na příjmu. Doufám že se spousta z vás ponaučí z našich slepích uliček. Stavbě zdar!


Film

17. 03. 2011 / Filip Urban / film

kids are allright

Mám za sebou pár snímků z poslední doby, o kterých se sluší napsat řádek. Začnu pohodovým filmem The kids are allrigh (Děti jsou vpohodě). Dvě registrované lesbičky použijí sperma anonymního dárce a vychovávají společně dceru a syna. Ti zatouží po tom se dozvědět, kdo je jejich biologický otec. Nakonec ho najdou, seznámí se svými maminkami a rozvíjí se originální příběh, který tu nebudu prozrazovat. Film je to upřímný, trefný, dojemný i vtipný. Sledujete, kdo ve vztahu dvou žen je tatínek, kdo maminka a zjistíte, že se řeší uplně stejná témata nehledě na pohlaví toho druhého. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti.

black swan

Druhý snímek, o kterém chci něco málo napsat je Black Swan - černá labuť. Mladá nadějná baletka z NY vyrůstá s matkou, která z ní chce mít to, čím sama nikdy nebyla. Posledlost mladé hrdinky, získat hlavní rolí v baletní premiéře, v ní rozjede slušné schizofrenní nálady. Na mě někdy až přiliš psycho. Nebýt Natalie Portman, asi bych ani nedokoukal. Ale ženským se tohle bude líbit. Chlapci však dávají 6 hvězdiček z 10ti.

pouta

Třetím filmem je český film Pouta. Vítěz letošních českých lvů v mnoha kategoriích. Za mě nevím... Neříkám, že je to špatné. Je to jiné. Je to depresivní, potemnělé, vypovídající drama o době osmdesátých let u nás, kdy být policajt nasazený na nepřizpůsobivé, znamenalo prakticky bezmeznou moc v systému. Když vám do toho ještě jebne, je zaděláno na malér. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti.

opravdová kuráž

Na závěr jeden remake westernu Opravdová kuráž, kterého se ujali bratři Kohenové. V hlavní roli 14ti leté děvče, které chce za každou cenu pomstíti smrt svého otce. V tom ji má pomoci najemný vyhledávač bastardů - Jeff Bridges. Film má spád, vtip i skvělou kameru a co hlavně. Má působivou atmosféru. Přestože nejsem milovních westernů, tenhle mě bavil od začátku do konce. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti.


Aktuálně

14. 03. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Hurray! To počásko mě vyloženě nakoplo. Asi jako všechny! Člověk už zase pomalu zapomínal, jak to může být skvělé v outdooru. No ale to sem nechtěl. Chtěl sem zrekapitoval proběhlý víkend. Ten mi začal teda už ve čtvrtek večer, narozeninovou oslavou mé oblíbené blonďaté exspolužačky Bětky. Byl sem nominován do role Dje večírku :) Dnes, v moderní době nerozeznáte DJe od normálního člověka, jak kdysi Em prohlásil v kalníčku. Mě k tomu stačilo pár oblíbených fláků v MP3 a free prográmek Virtual DJ, který sem si 2 hodiny před akcí stháhl z apple store.

O Djingu sem měl jakousi teoretickou představu. Pustit dvě písničky tak, aby to nikoho v sále moc nerozladilo. Pravda první 3 přechody mohly milovníka hudby urazit, ale pak sem objevil kouzlo detekce BPM skladeb a magické tlačíko sync. Už jen stačilo opatrně přejet šavlí z prava do leva a přechod se vydařil. Ve finále mi jela Kylie Minogue s Daftpunkem asi 2 minuty dohromady a dav šílel. No dav... Semtam se někdo urval a rozjel to na place.

Jako správný Dj sem si zažil vše. Od ožralca, kterej mi neustále padal do pultíčku a bouchal pěstí do stolu až po holky z ofisu, co chtěli zahrát něco "normálního". Madonnu nebo aspoň Jacksona. Některé mi to dávaly rozkazem, jiné na to šli fikaně přes panáka, čehož sem tedy využil, ale madonu nezahrál. Sorry holky. Celá tahle problematika otravných návštěvníků u mixpultu je shrnuta tady DJ NENÍ JUKEBOX!.

V pátek nás čekalo tolik oblíbené vystěhovávání půdy, plné nepotřebného starého bordela a večer pak návštěva brněnského Sklenicku, kde hráli moc příjemný deep house a vrcholem večera nebyl nikdo jiný než slovenský ujo Mišo Rafaj.

Chtěl sem nahodit nějaké fotky z narozeninové oslavy, ale je to jen galerka rozesmátých xychtů s bleskem, takže sem to plácnul jen na FB, kde to aspoň lidi okomentují nebo zalajkují :)


Video

06. 03. 2011 / Filip Urban / video

Uff. Neděle promarněná a proválená v posteli se strašlivým bolehlavem. Předcházel tomu večírek v Kroměříži. Zase po roce sme vyrazili na ples sportovců. Od posledně se nezměnilo vůbec nic. Bylo mi jasné, že loňský legendární asi překonat nepůjde, ale i tak to bylo letos povedené. Zhazovat tu tuhle "prestižní" kulturní akci v našem malém městečku by bylo příliš laciné. Objektivní názor si uděláte z minutového videa níže. A já jdu pokračovat v kurýrování...


Aktuálně

27. 02. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Víkend nám pomalu končí a já vzpomínám co sem vlastně dělal. Tak nebylo toho moc. Ve čtvrtek to bylo decentní až komorní zapíjení malýho Gyďáka s rozněžnělým Zdeňkem. V pátek sem sbalil komp a navečer vyrazil směr Morkovice do takové kalíci chaty, kterou vlastní místní JZD. V plánu bylo natahat tam aspon 12 kompů a strávit víkend před monitorem. Když sem viděl Víťu, jak v pět odpoledne montuje prodlužky a stříhá síťové káble, nevypadalo to, že si kdy zahrajem. Ale nakonec se podařilo a po hodinách kopírování a instalací se nám povedlo zastřílet si ve 14ti lidech. Na programu byly už opravdu vousaté záležitosti jako QUAKE arena, Unreal Tournament 2004, Counter-strike, Flatout 2 no a někdy v sobotu odpoledne sme rozchodili Call of Duty modern warfare.

Byla to prvmí síťovačka s Macem místo PC a musím říct, že ostudu mi neudělal. Všechno běželo na jedničku. Dokonce jsem byl i většinou doby HOSTem. Zato ostatní se trápili. Někteří skončili u fatální hlášky typu: "Runtime error!" nebo "Je možné, že ste se stali oběti padělání softwaru".

Zvláštní kouzlo měla absence telefonního signálu a jakéhokoliv internetu, takže total offline :) Jinak klasika. Pizza, litry koly, střílení stylem - pomapěšpek, ranní probuzení a sdílení složek. Další věc, kterou asi nikdy v životě nepochopím je způsob sdílení složek ve Winckách. To, že komp vidíte v síti, ještě neznamená, že se na něj dostanete a když už se na něj dostanete, musíte zadat login a heslo neznámého původu. No prostě klasickej win poděl, který se v nakouřeném prostředí řeší konstantně celý víkend.

Závěr je, že síťovačka se povedla. Organizovaná skupinka chtivých hráčů byla ukázněná. Nic nás nerozptylovalo, úroveň ostatních bojovníků byla lehce podprůměrná, takže sem kolikrát i úspěšně bodoval a to člověku zvedalo sebevědomí. Dík Víťovi za pozvání a za zorganizování. Taky zdravím Morkovské střelce. Řadu z nich sem viděl poprvé a prdel s nima byla hrozná :) Někdy takhle zase jednou možná bych se jointnul na dva dny. Ale je to šichta vám povím :)


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské