Hobluj na Flédě

06. 04. 2014 / Filip Urban / aktuálně

Neděle večer. Čas zrekapitulovat včerejší sobotní mejdan na Flédě. V pořadí druhá akce v naší malé hobluj tour :) Cílem mělo být vidět zase po nějaké době lidi, co měli co dočinění s yp, nějak to tu četli, reagovali, rozuměli o co jde. Ty všechny sem chtěl potkat, dojet za nima a rozbalit tam večírek, na kterej se bude vzpomínat. Ano, spousta fajn lidí dorazila a večírek byl nakonec výborný viz video vlevo, ale hromada primitivů, co jsem za ty roky potkal, se na to prostě vyprdla. Chápu dvojnásobné tatínky a maminky, že to není tak eazy, dojít na mejdan, vypít se tam a prospat neděli. Ale spousta ostatních šla ven radši v pátek, nebo šli radši do kina, nebo to prostě bojkotovali. Já neříkám, musíte dojít na naši akci, ale to mají být především vaše akce. Už sme dost staří na to, abysme si to uměli udělali hezký, tak jak sme se o to vždycky snažili. Na akcích nehrají žádný slavný jména, ale o to zajímavější žánry a ta atmoška tam prostě je.

Nechci, aby to tu vypadalo, že si stěžuju, nebo něco někomu vyčítám. Ale tak nějak cítím, že podobných událostí už asi moc neproběhne a možná o to víc mě to mrzí. Patrně to tak má být a už slyším řadu mých kámošu jak si myslí: "Už by ses měl taky usadit Cimrmane". Nemám nic proti klidnému rodinnému životu, ale tak přece nejsme ještě takový másla, abysme si nemohli dát drink, poslechnout muziku co nás baví a u toho probrat věci kterýma žijem a vklidu a míru každý podle svého se rozejít k domovu.

Motivací pro mě nikdy nebyly peníze, nebo sláva nebo cokoliv podobně pomíjivého. Motivací byla zpětná vazba. Vidět, že ti lidi přijdou na akci, kde se srdečně baví a je jim tam fajn a mě baví ta atmosféra plkání u baru a řešení otázek všehomíra. Dyť o tom to je ne? Ty dny, kdy řešíte každodenní stres jak vydělat peníze, splatit hypotéku, uživit rodinu se musí střídat s momenty, kdy si prostě jen žijete a je vám dobře.

No konec nedělního sentimentu. 19. 4. pokračujeme v Praze v klubu Neone. Nikdy jsme v Praze nic nepořádali, přitom známých tam máme dost, stejně jako zákazníků, co si od nás yp věci kupují. Tak uvidíme, kolik z vás dá přednost sobotnímu yp mejdanu před vyklidněným večerem u tývky. V každém případě vás všechny moc rád uvidím. Hezký zbytek neděle komuno!


Budabest!

01. 04. 2014 / Filip Urban / aktuálně

Další prodloužený víkend. Tentokrát jsme vyrazili do Budapeště. Nitka mě o ní básnila celý rok. To když tam byla s holkama na dámské jízdě. Navíc jsme si tam naplánovali koncert kapely MODERAT. Ubytování opět přes Airbnb. Doprava žluťákem.

Jaké dojmy z Budapešti? Sešlo se víc věcí. Krásné počasí, zážitek z koncertu, ořevření centra pro volný čas ve středu města a taky zkušenosti Nitky a Bětky, které nás povodily po těch správných místech. Musím říct, že sem dost čuměl. Už jen ta koncentrace stylových barů, hospod, klubů a obchůdků. Úroveň oblékání lidí, kvalita jídla, chování místních. Samo ze 3 dnů si člověk asi neudělá obrázek o celém Maďarsku, ale pokud jste trošku vnímavější, klíčové věci vám nemohly uniknout.

Takže za mě pět bodů z pěti za Budapešť. Plný počet dám asi i koncertu Moderat. Výborně vymyšlená projekce a skutečně audiovizuální zážitek. A to už myslím, že jsem toho viděl dost. Zkrátka pokud máte chuť někam si zajet, Budapešť je skvělá destinace!

Vlevo video z foťáku a TADY odkaz na fotogalerku.


U Foodloverů na návštěvě

25. 03. 2014 / Filip Urban / aktuálně
U Foodloverů na návštěvě

O víkendu jsme byli na návštěvě v Jižních Čecháh. Konkrétně kousek za Táborem u Marka a Terky. Terezka si vede už nějaký ten pátek skvělý blog o jídle FOODLOVER. Vřele doporučuju, jestli vám není jedno co jíte a jak to jíte.

Dojeli sme k nim přímo z prodejní akce z Prahy. Počásko moc nevyšlo, takže sme byli zalezlí v obrovském krásném domě a vařili a jedli a vařili a...jedli :) Semtam hráli kuleční nebo Puerto Rico (další pár, kterého sme do téhle stolní hry zasvětili). V pondělí jsme ještě stihli lehkou prohlídku Tábora v dešti a skvělý oběd v místní indické restauraci Tandoori.

Byl to příjemný odpočinek a díky za azyl. Není nad to, strávit příjemný čas s přijemnýma lidma u dobrého jídla a pití. Co je víc? :) Pár fotek po kliknutí na fotku vedle článku.


HOBLUJ v Kroměříži

17. 03. 2014 / Filip Urban / aktuálně

Opět náročný víkend. V pátek jsme s Nitkou vyrazili do Ostravy. Proběhla tam taková lokální prodejní akce jejiž součástí byla PECHA KUCHA night na téma fashion designeři, kde jsme teda vystupovali i my. Baví mě ta forma přednášek. 20 slajdů - 20 sekund. Ani sekundu navíc. Někdy je těch 20 sekund moc krátkých, jindy až nekonečně dlouhých :) Ale zvládli sme to myslím. Potom se nás ujal můj spolužák Ivánek, který nám nabídl azyl a protáhl nás po pár podnicích v Ově. Za zmínku asi stojí absinthový bar V lese. Cestou domů jsme to vzali přes fenomén ostravy - Stodolní ulici.

Klub střídá hospodu, hospoda kebab stánek. Ulice plná nevkusně oblečených zlatokopek a šampónů. Testosteron teče i okny místních podniků. Podivné místo. Ale viděno optikou ženatýho chlapa, kterej už nemusí nic moc řešit :) Na nějaké verdikty o Ostravě to chtělo pobýt více času, takže snad příště. Ty Vítkovice mě zajímají!

V sobotu jsme si s Gydem udělali takový yp mejdánek v našem legendárním podniku PIANO. Sezvali pár starých dobrých známých. Já dotáhl projektor a diskokouli, gyd mix a Martin poskytl zesák, repráčky a zábava mohla začít. Bylo to příjemné, vidět pospolu všechny ty kámoše, kteří stárnou s váma a maj už ty dospělácký starosti. Přesto se vyhecují, pořeší hlídání a dojdou. To mě potěšilo.

Na druhou stranu mě tam chyběla nějaká nová krev. Nová generace mladých primitivů, co se umí bavit, ještě se spontánně odvázat a protančit střevíce. My to kua donekonečna táhnout nemůžeme :) Oni teda asi ti mladí budou, ale kde jsou, to je mi záhada. Možná se jen lajkují na FB nebo chodí jinam, nebo nemaj peníze, nebo se nebudou kámošit se starýma ještěrama, nevím. Ale zajímalo by mě to.

Anyway! Díky všem za účast. Teď vydechnem trošku a 5. 4. zkusíme zaplnit tu Flédičku co? :)


HOBLUJ ve Zlíně

10. 03. 2014 / Filip Urban / aktuálně

Fůháčku. Sobota je za náma. YP mejdan v Bloku12 myslím dopadl výborně. Trošku jsem se bál, kdo přijde v sobotu na neznámé dje. No nakonec se klub hezky zaplnil. Dlužno podotknout že víceméně jen známými lidmi. Takovej ten večírek, kde všechny znáte a koho neznáte, s tím se seznámíte. Na druhou stranu jsme asi nestrhli k myšlence primitivismu moc nových lidí. Ale zase ta atmoška byla moc příjemná. Přátelská, bez konfliktů a prudy. Lidi se bavili, tančili jak urvaní, pilo se, hulilo, všeho bylo až až. My ještě musíme zapracovat na plynulejším djském flow, protože pár tichých momentů tam bylo (Když někdo vytáhl ze zásuvky špatný kabel, nebo v tom stavu nezvládal šavle, nastavení mixu nebo prostě si jen pustil skladbu v půlce znovu) Ale doufám, že tanečníky to moc neprudilo a omluví tyhle lehké přešlapy :)

Teď se dáme odpočinek skoro měsíc a v sobotu, 5. 4. se zase potkáme, tentokrát v Brněnském klubu Fléda. Takže všichni, kteří nemohli do Zlína, nebo byli líní dorazit, musí to napravit v Brně.

Ještě si můžete pustit 3minutové video ze soboty. Jakousi výpovědní hodnotu to má, ale je to náročné organizovat mejdan, hrát, fotit, natáčet a ještě se bavit s lidma.


HOBLUJ yp tour!

27. 02. 2014 / Filip Urban / aktuálně
HOBLUJ yp tour!

Letos je to 10 let co sem začal prodávat yp oblečení. Respektive sem natiskl víc než jedno tričko pro sebe a nabídl ho k prodeji u sebe na webu. Kua letí to děcka. No ale nebudeme tu hrát na nostalgickou strunu. Klíčové je, že sem přemýšlel, jak těch deset jáhrů oslavit no a vyplynula z toho klubová šňůra v roli dje po českých klubech :) Startujeme 8.3. v Bloku 12 ve Zlíně. Vždy zahraju já aka PDF spolu s Imadem a Wiitem + v každém místě přibereme někoho, o kom si myslíme, že by měl dostat šanci zahrát před lidma :)

Ze Zlína pokračujeme do Brna na Flédičce, pak Pražský klub NEONE - ano! Jedeme do Prahe! no a celé to zakončíme v Olomouckém Metru. Ve svém seznamu MUST SEE / DO my ještě chybělo odškrnout: Stát se na měsíc rockovou hvězdou a odjet šňůru" Tak si to chci splnit heheh :)

Co to znamená pro vás? No že byste se měli nejméně na jeden mejdan za náma vydat. Tady už nepomůžou výmluvy že ste neměli čas, nebo že to bylo z ruky. Poďme si ještě dokázat, že se umíme pobavit, protančit střevíce a užít si večírek plný hlasité repetetivní hudby.

Co se bude vlastně hrát? No já pouštím prostě fláky! Ať už to bude disko, funk, houzíky nebo elektro nu disko vály. iMad to rozjede taky v elektu a Wiit má v rukávu UK garage. Bude to pestré, bude to veselé. Žádné dýdžejování pro dýdžejování ale primárně chceme rozhopsat dav a užít si to prostě. Snad to celé přežijeme ve zdraví.

Jo a tady je LINK na můj poslední nahraný set. Měl jsem půjčenou mixovací konzoly a už ten výstup zní líp než šudlat ty desky po displayi ipadu :)

Těšíme se na tebe, primitive! Ukaž se.


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské