Tip pro kancelářské krysy jako jsem já

14. 01. 2015 / Filip Urban / aktuálně

Jak asi víte, má náplň práce je sezení u kompu. Tam všechno vzniká. Je to můj hlavní pracovní nástroj. Takže dost sedavá práce od nevidím do nevidím. Za těch X let co u toho lapím, zjišťuju, že má tělesná schránka se začíná vztekat a dává mi najevo, že takhle to dál nejde. A já už zkusil fakt ledasco. S vidinou toho, že u kompu budu muset ještě tak 15 let vydržet, jsem přemýšlel jak to přežít.

Základ je měnit sedací polohy, jenže když se člověk soustředí na práci, čas tak nějak letí a já se vždycky přístihnu jak zhrbený čumím z 20 cm do monitoru. Pátral jsem po způsobu, jak rozbít tenhle stereotyp a cestou by mohlo být stání u práce. Ok. Komp sem si donesl na parapet a u práce stál. Ale to taky nevydržíte celý den. A přenášet iMac dvakrát denně je fakt pruda.

Začal jsem pátrat po nějakém stolu, který si můžu výškově nastavit. Jakési pokusy existují, ale jsou to šílená kovová monstra bez kouska designu. Až jsem objevil. Ikea se do toho musela opřít a letos předvedla pracovní stůl BEKANT s elektricky nastavitelnou výškou. Hned včera jsem si pro něho zajel a tenhle update už smolím ve stoje. Stůl si můžete nakonfigurovat podle potřeby. Jsou různé tvary desek, různé barvy jak desky tak noh. Neříkám, že je to nějaký designový skvost, ale ovládání desky funguje komfortně. Krom toho, že u kompu můžu stát, si můžu vybrat i akorátní výšku při sezení. Dřív sem to řešil podkládáním iMaca knížkou nebo zvedání stolu přídavnou deskou. Ted si jen tlačítkem zvolím ideální výšku, tak abych měl lokty položené na desce a nepřetěžoval zádovou lopatku.

Pokud se u kompu trápíte stejně jako já, tenhle stůl vám vřele doporučuju. Pravda, je to celkem ranec, ale tohle je investice do vlastního zdraví.


Novoroční předsevzetí

06. 01. 2015 / Filip Urban / aktuálně

To se nedá. A všem, kteří se ještě hecnou a kliknou tady nahoru na sekci BLOG se omlouvám. Šidím to strašně. Ale konec roku byl fakt dost hektický. Všichni chtěli všechno, pořád nějaká prodejní akce nebo zadřený grafikou až po uši.

Máme tu novej rok a tak sem si říkal, že si dám lehké předsevzetí. Alespoň jeden udpate týdně. Vím, není to moc, ale aspoň něco. Ten dnešní začnu lehkým shrnutím konce roku. Náš YP fashion tým se rozrostl o dva spoupracovníky. Narazil jsem na moc šikovnou dvojku Míša & Honza. Téhle neznámé dvojci jsme nabalili naše auto plné hader a poslali je směr Praha a děj se vůle boží. Představte si. Vrátili se po dvou dnech, kupodivu i s autem a s prázdnýma krabicema a co víc i se slušnou tržbou. Je super, v dnešní době zewlů potkat někoho zodpovědnýho a zapálenýho.

Jednu prodejní akci sme si střihli i "manžou" sami a to Brusel. Fotoreport najdete tady Už nenahrávám fotky sem na YP, protože nejsme schopni se Safirusem naprogramovat novou verzi galerie a ten malej formát a zastaralej layout těm fotkám škodí. Začal jsem používat STOREHOUSE, kterej ty fotky umí krásně odprezentovat a maj dokonalou appku na iphone i ipad. Doporučuju!

Vánoce proběhli v rodinném kruhu v Km. Znáte to. Přežíračky, návštěvy no a taky dost intenzivní popíjení a mejdany. Vlevo si můžete pustit natočené video z vánončího mejdanu v našem oblíbeném podniku Piano. Party hard! Tady je živák mého setu :)

No dva dny před Silvestrem jsme se sbalili a s úzkou bandičkou primitivů vyrazili na chatičku do Rajnochovic. Vyšlo to na jedničku. V den odjezdu začalo sněžit a já si připadal jak v klipu Wham - Marry Christmas :) Lehký fotoreport opět na Storehouse

Zlatýho bludišťáka vyhrává Marek s Terezkou, kteří se hecli a vyrazili z Prahy do Rajnochovic. Bod a potlesk!

A dál? Dál už nic. Máme tu novej rok, nové výzvy, nové zážitky. O tom nejintenzivnějším, který mě čeká vám řeknu již brzy...


Předvánoční YP besídka

03. 12. 2014 / Filip Urban / akce
Předvánoční YP besídka

Děcka! Tož vánoce za dveřma, tak by to chtělo nějaký mejdan ještě adventní. Ten sme naplánovali na 12. 12. 2014 a kde jinde než ve Zlínském Bloku 12. Celý klub bude pro nás a uděláme si to hezké. Doražte příští pátek do Bloku. Poděkujeme, zhodnotíme a tak. K tanci a poslechu hraje mé funk & disco alterego PDF a elektro mág IMAD. A budeme mít ještě jednoho hosta. Ale je to překvápko :) A zakončím to slovy klasika: "Přiďte. Nevadí že se neznáme, stejně se nebudeme pamatovat..."


Iphone 6 - zase nejdál

17. 11. 2014 / Filip Urban / soft & hardware
Iphone 6 - zase nejdál

Ok. Dlouho jsem tu už zase nepostnul žádný příspěvek, opěvující Apple. Po týdnu používání iphone 6 se mi ale hlavou honí pár postřehů, takže se tu o ně s vámi podělím. Jelikož mě řada známých řadí do kategorie "apple addicted", berte to asi z rezervou, nicméně se pokusím objektivně referovat.

Iphone měním každé dva roky už od dob prvního 3G. Tenkrát to pro mě bylo doslova zjevení a dost to vylepšilo můj názor o Applu jako značce, protože první zkušenosti s Macbookem pro nebyly po switchnutí uplně pozitivní.

I letos jsem šáhnul po novince. Konkrétně Iphone 6, 64gb, černá verze. Objednával jsem přímo na apple.cz a napřed bílou variantu. Pak jsem se ale šel podívat na reálný telefon do istyle a zjistil, že černá varianta je prostě hezčí. Zvláštěpak, když si nastavíte na telefonu černé pozadí a ono krásně přechází až do krajů, díky černočernému LCD, kde nepozorujete ty boční hrany. Vypadá to prostě úžasně a musím říct, že až na živo jsem toho Johnatana pochopil, proč to vypadá, jak to vypadá. Je to krásný kus hardwaru, byť ty zadní pruhy mě tam prostě nesedí. Ale věřím, že kdyby tam být nemusely, určitě by je tam nedali :) Navíc v reálu nejsou tak kontrastní, jako na řadě renderů všude na internetu.

Poprvé jsem šel taky do 64gb verze. 16 je fakt kompromis a už na pětce jsem dost bojoval s místem. Teď se můžu fakt rozšoupnout a neřeším co kolik zabírá místa a jestli tu appku fakt potřebuju. Tuny muziky v offline modu se taky pořád ještě hodí, díky špatnému pokrytí 3G, potažmo LTE v ČR.

Co mě trošku prudilo, byla cena. S 64gb verzí jste na nějakých 22 tisících korunách, což už je fakt ranec. Naštěstí si to tričkobaron může dovolit že, ale i tak sem s tím měl trošku morální problém. No ale co se dá dělat že. Fajn vlastnot u iphonů je, že za dva roky ho prodám třeba za 16.000,-. Stejně tak jsem pořizoval iphone 5 za 13.000,- a teď ho prodal za 8.000,- Dva roky jetý telefon. Majitelům Samsungu by se o něčem takovém mohlo jen zdát.

Proč jsem šel vlastně z pětky do šestky? Větší display je určitě benefit no. 1. Navíc ten obraz je fakt krásnej a konzumování obsahu zase zábavnější a příjemnější. 2. sken otisku prstu je tak pohodlná a vyladěná věc na odemykání telefonu a pořizování appek, že už teď zkouším skenovat palec na svém ipadu a jsem rozčílený, že se nic neděje. 3. Foťák je zase o level dál než u pětky. Autofocus je neskutečně rychlý a video při 240 snímcích za sekundu je prostě paráda. Možná škoda, že tam borci prostě nešupli víc megapixelů, byť jsem si vědom všech zásad fyziky a optiky... ale stejně. 12 megapixelů by fotkám slušelo víc, alespoň co se týká prohlížení na mém imacu 27. Ale chápu jejich strategii a nezbývá mi než respektovat. Fotky z telefonu jsou určené pro telefon a pro tablet. Na ostatní věci jsou tu zrcadlovky.

Poslední věc - baterka. Ta vydrží výrazně více než u mého staršího iphonu 5. Otázka jestli to je benefit. U pětky jsem byl zvyklý ho prostě po celém dni šupnout na dobíječku a ráno odcházet se 100%. Teď den končím s 40 - 50% a je mi líto ho dávat na nabíječku, takže ten druhý den s tím zkouším vyžít, nicméně baterka vás zradí přesně v momentu, kdy ho nejvíc potřebujete. Takže ideal by bylo aby vydržel celé dva dny provozu. Zase ale je fakt že teď ten telefon zaměstnávám podstatně více, než dřív, protože instaluju, fotím, testuju, špekuluju. Takže při běžném používání si myslím, že dva dny provozu s ním zvládnete.

A poslední věc: Ne, ještě jsem ho neohnul a ani si nemyslím, že by se mi to mohlo povést. Nosím ho jako vždy v levé přední kapsy slim fit kalhot a není to žádný větší rozdíl oproti pětce. Díky zaobleným hranám se telefon lépe drží a je příjemnější do ruky. A pořád ho dokážu obhospodařit jednou rukou. Funkci dvojitého poklepání na tlačítko a sjetí horní lišty do prostřed obrazovky jsem použil snad jednou a to jen na vyzkoušení.

Takže na závěr lehké zhrnutí. Iphone 6 mě baví moc. Je to podle mě to nejlepší, co můžete v kapse aktuálně mít. Výkon je obrovský a plynulost a reakce telefonu bez sebemenšího zapřemýšlení. User experience je prostě skvělá. Dokonce nemám ani žádný trabl s aktuálním ios 8.1. Žádné záseky, restarty atp. Vše šlape k plné spokojenosti. Takže závěrem chlapci dávají 9,5 hvězdiček z 10.

A teď se do mě můžete pustit :)


Mejdan proběhl úspěšně

22. 10. 2014 / Filip Urban / akce

Tak páteční mejdan se povedl myslím. Blok12 se nám trošku zvětšil a celému prostoru to jen pomohlo. Hlavně pozitivně hodnotím rozšíření baru a člověk se tak nemusí tlačit v druhé nebo třetí řadě na skleničku. A potažmo se toho asi i víc vypije :)

Celý večer sme si vystačili ve třech, já, wiit, imad. Střídali sme se v nepravidelných intervalech jak kdo ještě mohl :) Vždycky bylo těžké přijít s něčím po tom, co hrál ten předchozí, ale lidi se myslím bavili a my taky. Celé sem to tam zavíral asi v 5 ráno.

V první řadě na nás tančili holky, co neví nic o youngprimitive a když sem se na baru domáhal drinku na lístek pro dje pdf, barmanka na mě hleděla, jestli sem nespadnul z višně :) No jo. Díru do světa coby Dj už asi neudělám. Neva :)

Sestříhal sem video na památku do archívu. Tak se mrkněte.


Sunny days are over

06. 10. 2014 / Filip Urban / akce
Sunny days are over

Je to tak. Léto je fuč. A tak sme si říkali, že by bylo fajn si s ním udělat takovou rozlučku v indooru :) A kde jinde než v našem oblíbeném klubu Blok12 ve Zlíně. Který je teď navíc v rekonstrukci a náš mejdan bude jeho otvíračka v rozšířených prostorech. K tanci a poslechu hraje osvědčená trojka - PDF, WIIT, IMAD. Potkáme se, popijem, pokouříme, pokecáme, zatančíme, užijeme si to ne? Ukažte se. Děcka!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské